18:28 2020 Gruodžio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.2159
 • RUB90.0679
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (370)
  54

  Pervežamojoje dėžėje buvo specifinių sprogstamųjų šaudmenų, naudojamų kariniuose MI-8 ir MI-24 sraigtasparniuose ir lėktuvuose

  VILNIUS, rugpjūčio 26 — Sputnik. Lietuvos muitinė užkirto kelią į Lietuvą įvežti rusiškos kilmės karinės paskirties krovinį.

  "Dėžė specifinių sprogstamųjų šaudmenų, naudojamų kariniuose MI-8 ir MI-24 sraigtasparniuose ir lėktuvuose, buvo bandoma gabenti per Lietuvą tranzitu neturint tam reikalingų dokumentų ir licencijų",  — parašė pareigūnai Lietuvos muitinės Facebook paskyroje.

  Anot pareigūnų, krovinio dokumentuose buvo nurodyta, kad 100 vienetų pirošovinių PP3 gabenami iš Rusijos Federacijos, o jų gavėjas — įmonė Peru, Pietų Amerikoje.

  Muitininkai, suprasdami vežamos prekės specifiką, dėžę peršvietė rentgenu ir įsitikino, kad joje, kaip ir nurodyta dokumentuose, yra 100 panašių į šaudmenis objektų. Pasikonsultavus su ekspertais ir įsitikinus, kad minėti pirošoviniai PP3 yra įtraukti į Bendrojo karinės įrangos sąrašo ML4 dalį, šaudmenys buvo sulaikyti.

  Lietuvos muitinė perspėja, jog norint importuoti, eksportuoti ar tranzitu per ES gabenti tokias prekes muitinei turi būti pateikta atitinkama licencija. Vežėjas tokios licencijos muitininkams nepateikė, o pagal sankcijų Rusijos Federacijai reglamentą panašaus pobūdžio prekes gabenti tranzitu per Lietuvos Respublikos teritoriją draudžiama.

  Anksčiau Sputnik Lietuva rašė apie kitą bandymą per Lietuvą gabenti karinės paskirties objektus. Gegužės mėnesį Medininkų kelio posto muitininkai sulaikė į Lietuvą iš Baltarusijos bandytas įvežti raketų paleidimo sistemas "M20 Missile Weapon System Model". Tą kartą buvo nuspręstą krovinį grąžinti atgal į Baltarusiją.

  Temos:
  Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (370)

  Dar šia tema

  Kaliningrado muitinė aptiko Trečiojo reicho apdovanojimus
  Iš Kinijos į Rusiją buvo bandoma įvežti virtuvines lentas su nacių simbolika
  Tabakas, saldainiai ir raketos: ką Lietuvos muitinė rado pas kontrabandininkus
  Lietuvos muitininkai atskleidė, kiek kontrabandinių rūkalų sulaikė šiemet
  Tegai:
  Rusija, šaudmenys, Lietuvos muitinė, Lietuva

  Svarbiausios temos