15:43 2020 Balandžio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.0785
 • RUB82.8075
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  50

  Teršalai išsiliejo iš laivo, kirtusio Lietuvos ir Latvijos sieną, nustatyti šį laivą padės aplinkosaugininkai

  VILNIUS, rugpjūčio 26 — Sputnik. Sekmadienį Aplinkos apsaugos departamentas gavo pranešimą apie palydovu užfiksuotą naftos teršalų dėmę Lietuvos Baltijos jūros išskirtinėje ekonominėje zonoje ties Latvijos pasieniu, praneša Aplinkos ministerijos spaudos tarnyba.

  Gautą informaciją apie šią Europos saugios laivybos agentūros palydovo užfiksuotą dėmę patvirtino Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų pareigūnai, įvertinę padėtį iš sraigtasparnio.

  Šiuo metu Aplinkos apsaugos departamentas atlieka tyrimą. Pirminiais duomenimis, kaip sakė AAD Klaipėdos valdybos Jūros aplinkos apsaugos inspekcijos vyriausiasis specialistas Donatas Bagočius, teršalai išsiliejo iš laivo, kirtusio Lietuvos ir Latvijos sieną. Nustatyti šį laivą padės Aplinkos apsaugos agentūros specialistai.

  Didesnė teršalų dėmės dalis buvo Latvijos teritorijoje. Lietuvos išskirtinėje ekonominėje zonoje pasklido apie 12,5 proc. visų išsiliejusių teršalų. Lietuvoje dėmės plotas siekė kiek daugiau nei 3 km2, o teršalų kiekis sudarė apie 330-660 litrų. 

  Šįryt gauta palydovinė nuotrauka rodo, kad teršalai jau yra išsisklaidę. Kadangi laikosi aukšta oro temperatūra, lengvieji naftos produktai sparčiai garuoja.

  AAD šiuo metu tiria ir kitą Baltijos taršos naftos produktais atvejį. Praėjusį pirmadienį, rugpjūčio 19 d., teršalai buvo pastebėti Baltijos jūros Lietuvos vandenyse ties riba su išskirtine ekonomine zona. Įvertinus Karinių jūrų pajėgų iš sraigtasparnio darytas nuotraukas, matyti, kad dėmės atstumas nuo kranto buvo maždaug 22 km, jos dydis siekė apie 3 km2, o išsiliejusių teršalų kiekis sudarė nuo 300 iki 600 litrų. Šiuo metu teršalai jau yra išsisklaidę ir grėsmės, kad jie pateks į krantą, nėra.

  Už kiekvieną tokį pažeidimą gresia bauda nuo 14 iki 20 tūkst. eurų. Be to, bus skaičiuojama ir gamtai padaryta žala, kuri, priklausomai nuo teršalų kiekio, gali siekti nuo 13 iki 26 tūkst. eurų.

  Dar šia tema

  Klaipėdoje į uosto akvatoriją išsiliejo naftos produktai
  KAM paskelbė 40 mln. eurų vertės paieškos ir teršalų likvidavimo laivo pirkimą
  Kaune trūko nuotekų vamzdis: teršalų pateko į Nerį
  Tegai:
  nafta, Lietuva, Baltijos jūra

  Svarbiausios temos