09:40 2020 Birželio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.1174
 • RUB76.8001
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  66

  VSAT pareigūnai kaip kyšį paėmė du 0,7 l tūrio degtinės butelius ir butelį putojančio vyno

  VILNIUS, rugpjūčio 26 ― Sputnik. Du buvę Valstybės sienos apsaugos tarnybos Varėnos pasienio rinktinės Kalvarijos pasienio užkardos pareigūnai nuteisti dėl kyšininkavimo, praneša VSAT spaudos tarnyba.

  Atitinkamas liepos pabaigoje paskelbtas Alytaus apylinkės teismo baudžiamasis įsakymas įsigaliojo praėjusią savaitę.  

  Lietuvos ir Rusijos pasienis (Kaliningrado sritis), archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Vladislav Fedotov .

  Tyrimo metu nustatyta, kad birželio 30 dieną 36 metų vyresnysis pasienietis S. M. ir 37-erių jaunesnysis specialistas T. S. tarnybiniu automobiliu patruliavo pasienyje su Lenkija, ties Lazdijų rajono Akmenių kaimu.

  Čia pasieniečiai patikrinti sustabdė vienatūrį "Ford Galaxy" su priekaba, kuria buvo vežamas lengvasis automobilis "Audi A6".

  Vienatūrį vairavusio Lietuvos piliečio dokumentus tikrinęs S. M. nustatė, jog vyras neturėjo teisės vairuoti tokios kategorijos transporto priemonės, tačiau nusprendė nesudaryti administracinio nusižengimo protokolo.

  Pranešama, kad VSAT pareigūnas nedviprasmiškomis užuominomis provokavo vairuotoją duoti kyšį. Vairuotojas pasieniečiams pasiūlė išsirinkti alkoholinių gėrimų, kurie buvo gabenami priekaba vežtame automobilyje.

  VSAT pareigūnai išsirinko du 0,7 l tūrio degtinės butelius ir butelį putojančio vyno, grąžino vairuotojui tikrinimui paimtus dokumentus ir leido jam tęsti kelionę.

  Budėjimą baigę S. M. bei T. S. tarnybiniu automobiliu grįžo į Kalvarijos užkardą, kur ir buvo sulaikyti VSAT Imuniteto valdybos pareigūnų. Tarp asmeninių pasieniečių daiktų rasti ir trys buteliai alkoholinių gėrimų, kuriuos kaip kyšį šie buvo paėmę iš automobilio vairuotojo.

  Dėl kyšininkavimo Varėnos pasienio rinktinėje buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Jo metu abu pasieniečiai pripažino savo kaltę ir gailėjosi padarę nusikaltimą.

  Liepos 29 dieną Alytaus apylinkės teismo Lazdijų rūmų teisėjos sprendimu S. M. nubaustas 3800 eurų bauda, o T. S. skirta 3600 eurų bauda. Abiem asmenims dvejiems metams atimta teisė dirbti valstybės tarnyboje.

  Dar šia tema

  Rusijos ir Lietuvos pasienyje bus laikinai uždaryti penki pasienio kontrolės punktai
  Pasienyje sulaikyti vilkikai, pilni daugiau nei 4 mln. eurų vertės kontrabandos
  Patikros metu ukrainietis Lietuvos pasieniečiams pateikė vairuotojo pažymėjimo klastotę
  Tegai:
  kyšis, kyšininkavimas, pasienis

  Svarbiausios temos