05:37 2020 Birželio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1250
 • RUB77.8132
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  140

  Kita vertus, moterų pajamos vis dar atsilieka nuo vyrų pajamų

  VILNIUS, rugpjūčio 27 — Sputnik. Lietuvoje vidutinis atlyginimas per 2019 metų antrąjį ketvirtį padidėjo 2,1 proc. — "į rankas" gaunama 817,8 Eur, praneša Statistikos departamentas.

  Vidutinis mėnesinis bruto (neatskaičius darbuotojo mokesčių) darbo užmokestis Lietuvoje be individualiųjų įmonių šių metų antrąjį ketvirtį sudarė 1 289 Eur. Viešajame sektoriuje vidutinis mėnesinis bruto darbo užmokestis siekia 1 339,9 Eur, privačiajame — 1 266,1 Eur.

  Vidutinis mėnesinis darbo užmokestis, atskaičius mokesčius, šalies ūkyje sudarė 817,8 Eur. Palyginti su 2019 metų pirmuoju ketvirčiu, padidėjo 1,9 proc.: viešajame sektoriuje jis sudarė 847,1 Eur ir buvo 2,5 proc. didesnis, privačiajame — 804,7 Eur, t. y. 1,6 proc. didesnis.

  Vidutinis moterų darbo užmokestis Lietuvoje ir toliau atsilieka nuo vyrų. Vidutinis vyrų atlyginimas antrąjį ketvirtį sudarė 1369,2 Eur, o moterų — 1207,8 Eur. Neto darbo užmokestis vyrams siekė 863,9 euro, o moterims — 771,2 euro.

  Kaip praneša Statistikos departamentas, darbo užmokesčio padidėjimą antrąjį ketvirtį lėmė didesnė darbų apimtis, sezoniškumas ir kitos priežastys.

  Anksčiau buvo pranešta, kad Lietuva buvo įtraukta į didžiausią pajamų nelygybę turinčių ES šalių sąrašą

  ​"Eurostat" duomenimis, Bulgarijoje pajamų nelygybė didžiausia, jos rodiklis yra 8,2 balai. Lietuva užima antrąją vietą — 7,3 balai. Kitos šalys pagal šį rodiklį — Ispanija (6,6), Rumunija (6,5), Latvija (6,3), Graikija (6,1).

  Lietuvos gyventojai nuolat nerimauja dėl didėjančių maisto produktų kainų ir mažo darbo užmokesčio, o pati Lietuva ES reitinguose pagal pajamas ir gyvenimo kokybę užima paskutiniąsias vietas.

  Lietuvoje minimalus darbo užmokestis yra 555 eurai per mėnesį ir yra vienas žemiausių ES. Profesinių sąjungų atstovai dažnai skundžiasi dėl mažo darbo užmokesčio ir reikalauja jį didinti.

  Kai kurie ekspertai mano, kad žlugus TSRS ir Lietuvai įstojus į ES, šalis tapo Europos periferija, visiškai praradusia nepriklausomybę. Interviu Sputnik Lietuva ekonomistas ir politikos analitikas Aleksandras Nosovičius sakė, kad ES dirbtinai išlaiko žemą pragyvenimo lygį Lietuvoje, siekdama panaudoti respublikos išteklius kitoms Europos zonoms plėtoti.

  Minimalus darbo užmokestis Europos šalyse
  © Sputnik /
  Minimalus darbo užmokestis Europos šalyse

  Dar šia tema

  Kodėl ekonomika auga, o gyvenimas Lietuvoje negerėja?
  Lietuva — tarp ES lyderių pajamų nelygybės srityje
  Lenkijoje numatoma atleisti jaunus darbuotojus nuo pajamų mokesčio
  Tegai:
  vidutinės pajamos, pajamos, darbo užmokestis, Lietuva

  Svarbiausios temos