22:36 2020 Sausio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1088
 • RUB68.6934
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  108

  Aleksandras Udalcovas pažymėjo, kad ne visi Lietuvoje džiaugiasi neseniai įvestomis elektroninėmis vizomis į Kaliningrado sritį, tačiau jomis jau pasinaudojo dešimtys tūkstančių Lietuvos piliečių

  VILNIUS, rugpjūčio 27 — Sputnik. Pastaruoju metu Kaliningrado sritis sukuria rimtą konkurenciją savo kaimynams turizmo sektoriuje, ir tai privertė nesąžiningus asmenis griebtis nesąžiningos konkurencijos metodų. Tokią prielaidą komentare portalui "RuBaltic.Ru" išsakė Rusijos ambasadorius Lietuvoje Aleksandras Udalcovas.

  2019 metų rugpjūčio 24 dieną naujienų portalas "Delfi.lt" paskelbė straipsnį "Kaliningrade apsilankęs lietuvis norėjo sprukti: daugiau niekada ten nevažiuosiu", kuriame tamsiausiomis spalvomis aprašyta jauno lietuvio kelionė į Kaliningrado sritį. Pasak Aleksandro Udalcovo, jis susipažino su medžiaga.

  "Visų pirma, jo pasirodymas (straipsnio — Sputnik), mano manymu, liudija, kad Kaliningrado sritis tampa rimta konkurente Lietuvai, ypač jos jūros pakrantei, turizmo sektoriuje. Šiomis sąlygomis, deja, pasireiškia ir nesąžininga konkurencija. Šis "objektyvus" straipsnis greičiausiai yra jos išraiška ir yra parašytas pagal užsakymą", — teigė diplomatas.

  Rusijos ambasadorius pažymėjo, kad ne visi Lietuvoje džiaugiasi neseniai įvestomis elektroninėmis vizomis į Kaliningrado sritį, tačiau jomis jau pasinaudojo dešimtys tūkstančių Lietuvos piliečių.

  Remiantis Rusijos atstovybės darbuotojų pastebėjimais, didžiajai turistų daliai kelionė paliko geriausius įspūdžius.

  "Taip, yra trūkumų ir to neslepiame, tačiau tikime, kad galime su jais kovoti kartu: tirdami abipusę patirtį, bendravimą įvairiose srityse, tiesiogiai bendraudami su kaimyninių šalių žmonėmis", — pridūrė Udalcovas.

  Diplomatas taip pat pažymėjo, kad lietuviško portalo publikacija — ne vienintelis pasisakymas šia tema.

  "Negaliu atsistebėti "Delfi", vieno didžiausių naujienų portalų, darbo lygiu. Norėčiau palinkėti jo komandai daugiau pagarbos sau kaip profesionaliems žurnalistams, o svarbiausia — savo skaitytojams", — sakė Udalcovas.

  Anot ambasadoriaus, vienintelė teigiama straipsnio vieta yra pagrindinio pasakojimo veikėjo (Huberto) pareiškimas, kad jis daugiau niekada nebevažiuos į Kaliningrado sritį.

  Primintina, kad nuo liepos 1 dienos galioja supaprastintas vizų režimas į Kaliningrado sritį: 53 šalių piliečiai gali kreiptis dėl atvykimo dokumentų internetu. Per pirmą mėnesį elektroninei vizai gauti buvo pateikta apie 20 tūkst. prašymų.

  Jos pranašumais dažniausiai naudojasi Lietuvos, Latvijos, Lenkijos ir Vokietijos gyventojai.

  Elektroninės vizos į Kaliningrado sritį
  © Sputnik /
  Elektroninės vizos į Kaliningrado sritį

  Dar šia tema

  Užsieniečiai aktyviai pildo elektronines vizas į Kaliningrado sritį
  "Gąsdinimai neveikia": lietuviai vyksta į Kaliningradą nepaisydami valdžios nuomonės
  Įvedus elektronines vizas į Kaliningradą atvyksta vis daugiau turistų
  Lietuva Kaliningrado gyventojams išduoda mažiau vizų
  Rusija atidarė sienas: lietuviai puolė į "saldžių" kainų medžioklę
  Apie 10 tūkst žmonių per mėnesį gavo e-vizas į Kaliningradą
  Tegai:
  viza, Kaliningrado sritis, Lietuva, Aleksandras Udalcovas

  Svarbiausios temos