12:13 2020 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0818
 • RUB70.6675
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  35

  "Sodra" paskaičiavo, kad šiuo metu yra apie 36,7 tūkst. ilgalaikių skolininkų, kurių nėra Lietuvoje, o vienas jų vidutiniškai skolingas apie 1,5 tūkst. eurų PSD mokesčio

  VILNIUS, rugpjūčio 28 — Sputnik. Seimo LVŽS frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis susitiks su sveikatos apsaugos viceministre Kristina Garuoliene, Valstybinio socialinio draudimo fondo ("Sodra") vadove Julita Varanauskiene, Valstybinės ligonių kasos vadovu Gintaru Kacevičiumi. Susitikime bus aptartos mokestinės "amnestijos" emigrantams galimybės, rašoma Seimo pranešime žiniasklaidai.

  Po susitikimo su "Sodros" vadovu pernai Karbauskis 2018 metų spalio 4 dieną įregistravo Gyvenamosios vietos deklaravimo įstatymo pataisas, kuriomis papildomas įstatymas, jog "asmenys, kurie socialinio draudimo įmokas moka Europos Sąjungos valstybėse narėse ir (arba) Europos ekonominės erdvės valstybėse, ir (arba) Šveicarijos Konfederacijoje ir Valstybinio socialinio draudimo fondo administravimo įstaigos sprendimu yra atleisti nuo privalomojo sveikatos draudimo įmokų Lietuvos Respublikoje mokėjimo, pagal "Sodros" nustatyta tvarka pateiktus duomenis yra laikomi išvykusiais iš Lietuvos į nurodytą valstybę nuo "Sodros" pateiktų duomenų įrašymo į Lietuvos Respublikos gyventojų registrą dienos".

  Taip pat "asmenys, kurie Valstybinei mokesčių inspekcijai prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos yra pateikę fizinio asmens, galutinai išvykstančio iš Lietuvos, pajamų mokesčio deklaraciją, yra laikomi išvykusiais iš Lietuvos Respublikos nuo minėtoje deklaracijoje asmens nurodytos išvykimo iš Lietuvos dienos."

  Tačiau Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas nepritarė projektui.

  "Šiandien aiškiai matoma situacija, jog turimų priemonių nepakanka, emigrantų skolos ir toliau didėja, todėl susitikimo metu turėsime ieškoti sprendimų, grįšime prie teisėkūros iniciatyvų ir galimybių įstatymų pataisomis spręsti šį klausimą", — sako Karbauskis.

  "Sodros" duomenimis, šiuo metu yra 36,7 tūkst. ilgalaikių skolininkų, kurių nėra Lietuvoje, o vienas jų vidutiniškai skolingas apie 1,5 tūkst. eurų PSD mokesčio.

  "Sodra" ilgalaikiais skolininkais pripažįsta skolininkus, kurių ketvirtus metus neberanda Lietuvoje, tad laiko emigravusiais. Tačiau, jeigu jie savo išvykimo nėra deklaravę, atitinkamai, nėra atleisti nuo privalomojo sveikatos draudimo įmokų.

  Todėl skola didėja ir šiuo metu kas mėnesį prisideda po 39 eurus. PSD įmoka nuo 2020 metų sausio 1 dienos dar labiau padidės dėl didinamos minimalios mėnesio algos — kitais metais PSD įmoka sieks net 42 eurus per mėnesį.

  Mokesčių tarifai Europos Sąjungos šalyse
  © Sputnik /
  Mokesčių tarifai Europos Sąjungos šalyse

  Dar šia tema

  Siūloma, kad mokantiems mokesčius ne Lietuvoje, nebūtų skaičiuojama skola "Sodrai"
  Bus svarstomos Gyvenamosios vietos deklaravimo įstatymo pataisos dėl išvykusių iš šalies
  Tegai:
  privalomasis sveikatos draudimas (PSD), Lietuva, Valstybinis socialinio draudimo fondas "Sodra"

  Svarbiausios temos