04:29 2020 Vasario 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Medicina ir sveikata (331)
  24

  Transplantacijai reikalingų organų gabenimui naudojami modernūs VSAT sraigtasparniai, nes jie yra greiti, ekonomiški, manevringi, jiems leistis ir kilti reikia nedidelio ploto

  VILNIUS, rugpjūčio 28 — Sputnik. Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) sraigtasparnis iš Kauno į Rygą ir atgal skraidino donorinį organą bei medikų brigadą, praneša VSAT spaudos tarnyba.

  Informaciją, jog donorinio inksto gabenimui reikalingas orlaivis, VSAT Aviacijos valdybos pareigūnai antradienį ryte gavo iš Nacionalinio transplantacijos biuro.

  Iš Paluknyje, Trakų rajone, esančios bazės pakilęs sraigtasparnis "Eurocopter EC 145" apie 10 valandą ryto nutūpė aikštelėje netoli Kauno klinikų. Čia į orlaivį įsėdo chirurgų brigada.

  Per šiek tiek daugiau nei valandą "Eurocopter EC 145" pasiekė Latvijos sostinę ir ėmė laukti, kol bus atlikta operacija bei tinkamai parengtas donorinis organas.

  Antradienį popiet į VSAT sraigtasparnį įlipo inkstą gabenę medikai ir "Eurocopter EC 145" tuoj pat pakilo skrydžiui atgal į Lietuvą. Atstumą nuo Latvijos sostinės iki Kauno pasieniečių orlaivis įveikė per 77 minutes.

  VSAT sraigtasparnis prie Kauno klinikų sėkmingai išlaipino donorinį organą gabenusius specialistus. Dar po pusvalandžio "Eurocopter EC 145" pasiekė nuolatinę savo bazę Trakų rajone.

  VSAT ir Nacionalinis transplantacijos biuras turi sutartį, pagal kurią transplantacijai reikalingi organai skraidinami moderniais pasieniečių sraigtasparniais "Eurocopter". Šie orlaiviai yra ypač greiti, ekonomiški, manevringi, jiems leistis ir kilti reikia nedidelio ploto, todėl organų paimti jie gali tūpti kone ligoninių kiemuose ar jų teritorijose.

  Temos:
  Medicina ir sveikata (331)

  Dar šia tema

  SAM: kaulų čiulpų donorų galima ieškoti užsienyje
  Pasieniečiai iš Šiaulių į Vilnių atskraidino donoro širdį
  JAV vyrui persodinta hepatitu C sergančio donoro širdis
  Tegai:
  Kaunas, Ryga, donoro organai, Lietuva, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT)

  Svarbiausios temos