09:16 2020 Vasario 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  21

  Šiuo metu į Naująją Zelandiją iš Lietuvos eksportuojamas pienas ir jo produktai, yra suderinti sudėtinių šaldytų produktų sertifikatai

  VILNIUS, rugpjūčio 28 — Sputnik. Lietuvos įmonės kiaušinių produktus galės eksportuoti ir į Naująją Zelandiją.

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) gavo Naujosios Zelandijos kompetentingos institucijos patvirtinimą, kad suderintas veterinarijos sertifikatas perdirbtiems kiaušinių gaminiams iš Lietuvos į Naująją Zelandiją.

  Patvirtinimas gautas sulaukus audito išvadų, kad VMVT vykdoma kontrolės sistema užtikrina, jog Lietuvoje gaminami kiaušinių produktai yra saugūs ir kokybiški, ir suderinus kiaušinių gaminių veterinarinį sertifikatą.

  Tai jau trečia maisto produktų grupė, dėl kurių eksporto susitarė Naujosios Zelandijos ir Lietuvos atsakingos institucijos.

  Į Naująją Zelandiją iš Lietuvos eksportuojamas pienas ir jo produktai, yra suderinti sudėtinių šaldytų produktų sertifikatai.

  "Leidimas į Naująją Zelandiją išvežti kiaušinių gaminius — dar viena mūsų įmonėms atsiverianti galimybė. Šalyje statomi nauji paukštynai, plečiami gamybos pajėgumai, todėl tikimės, kad mūsų įmonės sėkmingai įsitvirtins šios Ramiojo vandenyno valstybės rinkoje", — komentavo VMVT direktorius Darius Remeika.

  Pasak jo, derybas dėl kiaušinių gaminių eksporto vyksta ir su Malaizijos, Indonezijos, Filipinų, Vietnamo, Saudo Arabijos, Jungtinių Amerikos Valstijų atsakingomis institucijomis.

  VMVT duomenimis, kiaušinių miltelių iš Lietuvos praėjusiais metais iš viso eksportuota daugiau nei 40 t, šaldytos kiaušinių masės beveik 870 t, o per septynis šių metų mėnesius atitinkamai beveik 33 t ir daugiau nei 850 t.

  Dar šia tema

  Mokslininkai įvardijo produktus, kurie sutrumpina gyvenimą
  Iš Lietuvos ir Lenkijos į Rusiją neįleista daugiau nei 70 kilogramų produktų
  Oftalmologė įvardijo, kokie produktai padės išlaikyti gerą regą
  Tegai:
  kiaušiniai, Naujoji Zelandija, Lietuva

  Svarbiausios temos