10:47 2020 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0818
 • RUB70.6675
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  23

  Lietuvoje šiais metais licencijuoti 249 kelionių organizatoriai

  VILNIUS, rugpjūčio 28 — Sputnik. Antrąjį 2019 metų ketvirtį licencijuotų kelionių organizatorių skaičius išaugo vos 2 proc., pastebi Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba.

  2019 metų birželio 30 dienos duomenimis, Lietuvoje buvo licencijuoti 249 kelionių organizatoriai, iš kurių 120 turėjo išvykstamojo turizmo licencijas, 36 — vietinio turizmo licencijas (18 vietinio ir 18 kombinuotos vietinio bei atvykstamojo) ir 93 — tik atvykstamojo turizmo licencijas.

  Kaip rodo skaičiai, Lietuvoje licencijuotų kelionių organizatorių dalis išlaiko pusiausvyrą: lyginant rezultatus su ankstesnių metų duomenimis, pernai tuo pačiu laikotarpiu Lietuvoje buvo licencijuoti 244 kelionių organizatoriai, taigi, licencijuotų kelionių organizatorių skaičius išaugo tik 2 proc. Didelio pokyčio nematyti todėl, kad per metus užsiregistruojančių kelionių organizatorių dalis išlieka panaši, kaip ir išsiregistruojančių, t. y. prašančių panaikinti kelionių organizatoriaus pažymėjimą.

  Vykdydama kelionių organizatorių veiklos priežiūrą, antrąjį metų ketvirtį Tarnyba įvertino 120 išvykstamuoju turizmu užsiimančių kelionių organizatorių finansines ataskaitas. Galima pasidžiaugti, kad visi kelionių organizatoriai atsakingai ir laiku pateikė numatytas ataskaitas. Ataskaitų vertinimo metu Tarnybos specialistai tikrino pateikiamų duomenų kokybę, vykdė kelionių organizatorių bankroto rizikos vertinimą ir atliko kelionių organizatorių turimos prievolių įvykdymo užtikrinimo sumos įvertinimą. Minėtu laikotarpiu dėl nepakankamos prievolių įvykdymo užtikrinimo sumos buvo sustabdyta vieno kelionių organizatoriaus licencija.

  Vilniaus senamiestis, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  Kelionių organizatorių pajamos, palyginti su ankstesnių metų rezultatu, augo, todėl bendra kelionių organizatorių, turinčių išvykstamojo turizmo licencijas, prievolių įvykdymo užtikrinimo suma antrąjį metų ketvirtį pasiekė 33 642 149 Eur ir, palyginti su ankstesnių metų laikotarpiu, išaugo 10 proc.

  Anksčiau Sputnik Lietuva rašė, kad Vilnius nemažina turizmo rinkodaros tempo ir toliau išlieka užsienio keliautojų dėmesio centre. Lietuvos sostinė liepos mėnesį pristatoma skrydžių kompanijų žurnalų viršeliuose, tikslinę Vilniaus reklamą netrukus pristatys Jungtinės Karalystės kelionių žurnale "National Geographic Traveller", suplanuoti pažintiniai žiniasklaidos ir kelionių agentūrų vizitai į Vilnių, rinkodaros kampanijos tikslinėse rinkose ir kiti veiksmai.

  Europos Sąjungos šalių ekonomikos turizmas
  © Sputnik /
  Europos Sąjungos šalių ekonomikos turizmas

  Dar šia tema

  Europiečiai nustatė populiariausias šalis turizmui
  Lietuva — viena iš populiariausių šalių, kuriose rusai atostogauja pavasarį
  Vilniaus "G-spot" reklaminė kampanija varžysis dėl prestižinio turizmo apdovanojimo
  Tegai:
  kelionių organizatoriai, Lietuva

  Svarbiausios temos