11:42 2020 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0818
 • RUB70.6675
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  24

  Didžiosios šalies upės pradeda atgauti vandens atsargas, tačiau mažesnės upės vis dar kovoja su nusekimu

  VILNIUS, rugpjūčio 28 — Sputnik. Daugelyje Lietuvos upių vis dar pastebimi hidrologinės sausros padariniai, praneša Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba.

  Nors praėjusią savaitę Lietuvoje vyravo lietingi orai, tačiau šalies upėse vis dar sausra. Remiantis rugpjūčio 26 dieną atliktais skaičiavimais, 22 iš 48 vandens matavimo stočių (VMS) vis dar pasižymi sausros sąlygomis, t. y. jų vandens lygis žemesnis už vidutinį žemiausią šiltojo sezono vandens lygį.

  Net 12 VMS situacija yra artima hidrologinei sausrai.

  Kaip praneša hidrometeorologijos tarnyba, Neryje ties Vilniumi situacija, nors ir nežymiai, bet pagerėjusi. Pastarosiomis dienomis Neries upės vandens lygis yra pastovus ir laikosi apie žemiausią vasaros – rudens laikotarpio vandens lygių normą.

  Nemune ties Kaunu bei Nemajūnais situacija taip pat gerėja — debitai yra didesni už gamtosauginius.

  Vis dėlto, kaip minėta, vis dar išlieka didelis VMS skaičius, kur lokaliai pasireiškia hidrologinė sausra. Didžiosios Lietuvos upės, maitinamos intakų, po truputį atgauna vandens atsargas, tačiau mažesnės upės vis dar kovoja su nusekimu.

  Anksčiau buvo pranešta, kad Lietuvos upės jau seniai kenčia nuo hidrologinės sausros. Pastebėta, kad šis reiškinys gali atsirasti po sausringų sezonų ar sausringų sąlygų, kurios trunka keletą metų.

  Dar šia tema

  Lengvatų sulauks nuo sausros nukentėję žemdirbiai 
  Hidrologinė sausra šalyje jau užleido pozicijas drėgnesniems orams
  Karščio viršūnė: kaip Europos gyventojai gelbėjasi nuo anomalių karščių
  Tegai:
  upė, sausra, Lietuva

  Svarbiausios temos