04:48 2020 Balandžio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.0956
 • RUB85.9486
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  45

  Tyrėjai įspėja, kad šios rūšies alkoholis turėtų būti vartojamas ypač saikingai

  VILNIUS, rugpjūčio 29 — Sputnik. Saikingas raudonojo vyno vartojimas gali turėti teigiamą poveikį sveikatai, visų pirma, pagerinti žarnyno veiklą ir neleisti priaugti svorio, išsiaiškino britų tyrėjai iš Londono karališkojo koledžo ("King's College London").

  Kaip paaiškinta leidinyje "Gastroenterologija", raudonajame vyne esantys polifenoliai gali daryti teigiamą įtaką žarnyno mikrofloroje esančioms naudingosioms bakterijoms ir išplėsti jų įvairovę, o tai neleidžia vystytis virškinimo problemoms.

  "Polifenoliai — apsauginiai cheminiai junginiai, kurie paprastai randami daugelyje vaisių ir daržovių. Jie turi daug naudingų savybių, tarp jų ir antioksidacinių. Be to, jie paprastai atlieka naudingų mikrobų mūsų kūne vaidmenį", — teigiama tyrimo ataskaitoje, pateiktoje Londono karališkojo koledžo tinklalapyje.

  Be to, šis alkoholinis gėrimas padeda palaikyti normalų cholesterolio kiekį, pagerinti imuninę sistemą ir kovoti su nutukimu. Tyrėjų teigimu, iš visų rūšių alkoholinių gėrimų geriau teikti pirmenybę raudonajam vynui.

  Taip pat mokslininkai perspėja apie nesaikingą alkoholio vartojimą.

  Anksčiau tyrėjai padarė išvadą, kad alkoholiniai gėrimai daro tokią pat didelę žalą sveikatai kaip cigaretės, o penkios ar daugiau taurių alkoholio per savaitę žymiai sumažina gyvenimo trukmę.

  Vynas: naudingas malonumas ar blogas įprotis?
  © Sputnik /
  Vynas: naudingas malonumas ar blogas įprotis?

  Dar šia tema

  Lietuvos gyventojai mažiau geria ir rūko, rodo statistika
  Mokslininkai įvardijo naują neigiamą marihuanos poveikį
  Turgelių miestelyje sustabdyta nelegali prekyba alkoholiu
  Tegai:
  raudonas vynas, mokslo tyrimai, alkoholis, mokslininkai

  Svarbiausios temos