19:54 2020 Vasario 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  20

  Anot Vilniaus tarybos, jei Seimas nepakeis Alkoholio kontrolės įstatymo pataisų, bus galima pamiršti apie lauko kavines ir karštą vyną Kalėdiniuose miesteliuose

  VILNIUS, rugpjūčio 29 — Sputnik. Sostinės tarybos nariai priėmė rezoliuciją, kuria kreipiasi į Seimą ragindami pakeisti Alkoholio kontrolės įstatymo pataisas, praneša Vilniaus miesto savivaldybė.

  Kitąmet įsigalios draudimas prekiauti alkoholiniais gėrimais lauko kavinėse, neturinčiose stacionarios prekybos vietos, bei paplūdimiuose. Mėginama apriboti galimybę prekiauti alkoholiniais gėrimais, kurių tūrinė etilo alkoholio koncentracija neviršija 22 procentų, kurortuose ir kitose savivaldybių tarybų nustatytose poilsio bei turizmo teritorijose bei paplūdimiuose.

  Vilniuje tokių kavinių daugiau nei 30. Dalis lauko kavinių dėl to ketina užsidaryti, kitos mažins darbuotojų skaičių.

  "Kaip didžiausias miestas Lietuvoje, šiandien mes vieningai ir skambiai davėme signalą nacionalinei valdžiai ir kviečiam Seimą atšaukti šį perteklinį įstatymą, tam, kad nuo 2020 m. įsigaliosiantys draudimai būtų sustabdyti. Šis klausimas aktualus ne tik Vilniui, bet ir visai Lietuvai. Šia rezoliucija siekiam atkreipti dėmesį į sudaromas nelygias galimybes smulkiajam verslui", — per posėdį kalbėjo vienas rezoliucijos iniciatorių, "Laisvės partijos" frakcijos narys Vincas Jurgutis.

  Tarybos narys pastebėjo, kad vis griežtėjanti alkoholio kontrolė daro žalą verslo plėtrai ir visiškai nesprendžia esminių socialinių problemų, kurios susijusios su besaikiu alkoholio vartojimu buityje.

  Pasirašydami rezoliuciją, Vilniaus tarybos nariai kreipėsi į Seimo narius dar šį rudenį priimti įstatymo pakeitimus nuo 2020 metų sausio 1 dienos nedrausti prekiauti alkoholiniais gėrimais, kurių tūrinė etilo alkoholio koncentracija neviršija 22 procentų, kurortuose ir kitose savivaldybių tarybų nustatytose poilsio bei turizmo teritorijose ir paplūdimiuose.

  Prekybos alkoholiu draudimas

  Nuo 2020 metų nebeliks nestacionarių alkoholio prekybos vietų, kurioms savivaldybės išduoda atskiras licencijas kurortinio sezono metu. Nuo tų pačių metų alkoholis nebegalės būti parduodamas paviljonuose — neregistruojamuose, į žemę įleistų pamatų neturinčiuose laikinuose statiniuose iš surenkamų konstrukcijų. Paviljonai apskritai bus išbraukiami iš prekybos alkoholiniais gėrimais vietų sąrašo.

  Taip pat nustatyta, kad neterminuota mažmeninės prekybos alkoholiniais gėrimais licencija suteiks teisę aptarnauti pirkėjus ir lauko sąlygomis ne didesniu kaip 40 metrų atstumu nuo stacionariosios viešojo maitinimo vietos įrengtose aptarnavimo vietose — stacionarioms kavinėms ar restoranams bus leidžiama prekiauti alkoholiniais gėrimais ir lauko sąlygomis ir tam nebus reikalinga papildoma licencija.

  Lietuvos maitinimo įstaigų atstovų teigimu, taip bus iškraipoma konkurencija rinkoje — dalis kavinių be alkoholio pardavimo vasarą neišsilaikys. O tai reikš nuostolį net tik joms, bet ir savivaldybėms, kurios praras pinigų į biudžetą — verslui neliks prasmės dalyvauti konkursuose dirbti žmonių pamėgtose vietose.

  Kaip alkoholis veikia žmogaus organizmą
  © Sputnik /
  Kaip alkoholis veikia žmogaus organizmą

  Dar šia tema

  Ekspertai atskleidė, kodėl Lietuvoje didėja nelegali prekyba alkoholiu
  Latvijos imperija suduoda atsakomąjį smūgį. Estijai. Alkoholiu
  SAM: Lietuvoje sparčiai mažėja alkoholio vartojimo mastai
  Turgelių miestelyje sustabdyta nelegali prekyba alkoholiu
  Tegai:
  Seimas, smulkusis verslas, verslas, kavinė, Vilnius

  Svarbiausios temos