03:40 2020 Birželio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.1174
 • RUB76.8001
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  27

  Plane numatyta, kokie projektai ir iki kada turi būti baigti, parengiant Lietuvos elektros perdavimo tinklų infrastruktūrą darbui sinchroniniu režimu su Europos elektros tinklais

  VILNIUS, rugpjūčio 29 — Sputnik. Vyriausybei svarstyti pateiktas Lietuvos elektros energetikos sistemos sinchronizacijos su kontinentinės Europos tinklais visapusiškas veiksmų ir priemonių planas, rašoma pranešime žiniasklaidai.

  Birželį Seimas priėmė sinchronizacijos su kontinentinės Europos tinklais įstatymą, kuriame numatyta parengti konkrečių veiksmų ir priemonių planą, kurio pagrindu bus įgyvendintas sinchronizacijos projektas. 

  Plane numatyta, kokie projektai ir iki kada turi būti baigti, parengiant Lietuvos elektros perdavimo tinklų infrastruktūrą darbui sinchroniniu režimu su kontinentinės Europos elektros tinklais iki 2025 m.

  Baltijos šalys nori pasitraukti iš energetikos žiedo BRELL (Baltarusija, Rusija, Estija, Lietuva, Latvija). Jos ketina sinchronizuoti savo šalių energetines sistemas su Europos šalimis per du elektros tinklus Lenkijoje.

  Rusija taip pat aktyviai ruošiasi desinchronizacijai su Baltijos šalimis, nes siekia užtikrinti Kaliningrado srities energetinį saugumą. Dabar Kaliningrado srities ryšys su Rusija palaikomas per Baltarusijos ir Baltijos šalių elektros tinklus.

  Daugelis ekspertų mano, kad Lietuvai pasitraukus iš BRELL, šaliai energija bus tiekiama tik iš Lenkijos per "NordBalt" elektros jungtį, kurios darbas nuolat sutrinka. Taip pat buvo pabrėžta, kad sinchronizacija gali padidinti elektros energijos tarifus vartotojams, o pats projektas neužtikrina saugumo.

  Dar šia tema

  Lietuvoje buvo įvertinta "Nord Stream – 2" įtaka "Harmony Link" projektui
  Rusija, Ukraina ir Astravo AE: apie ką kalbėjo Lietuvos ir Estijos vadovai Taline
  Nausėda: elektros tinklų sinchronizacijai įgyvendinti reikalinga EK parama
  Tegai:
  sinchronizacija, ES, Vyriausybė

  Svarbiausios temos