09:44 2019 Gruodžio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1174
 • RUB69.9930
  Kalėdos Kaune, archyvinė nuotrauka

  Paskelbta, kokia bus Kauno Kalėdų eglutės tema

  © Photo : kaunas
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Kaunas — antroji Lietuvos sostinė (226)
  35

  Pasak menininkės Jolantos Šmidtienės, praėjusiais metais Kalėdų eglutės tema buvo aiški, o šiemet reiks "įjungti fantaziją"

  VILNIUS, rugpjūčio 30 — Sputnik. Šių metų Kalėdų Kaune tema — "Paslaptinga planeta". Miesto menininkė Jolanta Šmidtienė su komanda šiemet ir vėl rūpinsis pagrindinės miesto eglės ir viso kalėdinio miestelio Kaune puošyba, praneša miesto savivaldybė.

  "Šių metų Kalėdų tema ― paslaptinga planeta. Su komanda juokaujame, kad pernai Kalėdos buvo ant žemės, o šios bus kosmose. Praėjusiais metais viskas buvo aišku ― balta eglė, pusnys, sniegas, meškos.  Šiemet viskas bus kitaip ―reiks įjungti fantaziją. Kalėdiniam miesteliui kursime ryškius personažus, kurie be galo gražūs, bet, rodos, sunku apsakyti, kas tai: augalas, gyvūnas, laivas", ― pasakojo menininkė.

  Nepamiršta apie ekologiją

  Pernai metų kalėdinės eglutės dekoracijos buvo pagamintos iš permatomų plastikinių šiaudelių. Visi šiaudeliai, kurių buvo sunaudota beveik 3 milijonai, bus išvalyti ir perdirbti. Iš jų išgauta masė virs šiųmetinių Kalėdų papuošimais.

  Iš pernykščių šiaudelių bus pagaminta speciali spalvota plėvelė, iš kurios Šmidtienės komanda gamins eglutės ir viso kalėdinio miestelio dekoracijas.

  Likusi dalis pernykščių dekoracijų: meškutis, kiškutis, briedis, voveraitė ir kiti personažai, stovėję eglutės apačioje, bus perkelti į naujas vietas ir puoš miestą ir šiemet.

  Kviečia atnešti nereikalingus šiaudelius

  Jau nuo šios savaitės prasideda intensyvūs šiaudelių rūšiavimo ir valymo darbai.

  Kauno savivaldybės centriniame pastate (Laisvės al. 96) įrengta speciali akcijos dėžė. Čia palikus savo nereikalingus šiaudelius, jie drauge su pernykščiais šiaudeliais keliaus į perdirbimo įmonę, kur pavirs į specialios faktūros, spalvotą plėvelę, skirtą šiųmetinių Kalėdų eglutei bei dekoracijoms gaminti. Atnešti šiaudelius į akcijos dėžę kauniečiai kviečiami iki rugsėjo 10 dienos.

  Temos:
  Kaunas — antroji Lietuvos sostinė (226)

  Dar šia tema

  Berlyno zoologijos sodo gyvūnai suvalgė Kalėdų egles — video
  Vilnius pasveikino stačiatikius su Kalėdomis — video
  Kalėdos rusiškai: Vilnius atšventė stačiatikių šventę
  Tegai:
  Kalėdos, Kaunas

  Svarbiausios temos