23:58 2020 Spalio 31
Tiesioginis eteris
 • USD1.1698
 • RUB92.4606
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Medicina ir sveikata (381)
  27

  Daugiau nei pernai vasarą Lietuvos keliautojams pagalbos prireikė Turkijoje, Egipte ir Bulgarijoje

  VILNIUS, rugpjūčio 30 — Sputnik. Lietuvos gyventojai, susiruošę atostogų, šią vasarą užsienyje patyrė daugiau traumų ir nelaimingų atsitikimų, o už medicinines paslaugas užsienyje mokėjo brangiau, praneša draudimo bendrovės "Gjensidige" spaudos tarnyba.

  Draudikų duomenimis, labiausiai medicininių paslaugų kainos šią vasarą išaugo Graikijoje, Egipte ir Bulgarijoje.

  "Šią vasarą į užsienį keliaudami mūsų klientai dažniau nei pernai patyrė traumas ir nesunkius sveikatos sutrikimus. Didžioji dalis keliautojų naudojosi medicininių išlaidų draudimu. Daugumai jų buvo reikalinga gydytojo konsultacija, po jos keliautojai užsienio vaistinėse įsigijo medikamentų. Kiti vyko į gydymo įstaigą, kur konsultavosi su specialistais ir atliko tyrimus", — kalbėjo draudimo bendrovės "Gjensidige" Žalų vadovė Baltijos šalims Viktorija Katilienė.

  Draudimo bendrovės duomenimis, šią vasarą, palyginti su praėjusių metų šilčiausiu metų laiku, pagalbos prašymų sumažėjo Graikijoje, JAV ir Ispanijoje. Daugiau nei pernai vasarą Lietuvos keliautojams pagelbėti reikėjo Turkijoje, Egipte ir Bulgarijoje.

  "Gjensidige" statistika rodo, kad šią vasarą, palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, 28 proc. išaugo klientų, vykstančių nardyti, užsiimti sklandymu, jėgos aitvarų sportu, alpinizmu ir kitokia aktyvia ir rizikinga veikla užsienyje, skaičius. Taip pat 37 proc. padaugėjo tų, kurie vyko svetur dirbti fizinio darbo.

  Katilienė pažymėjo, jog šią vasarą Lietuvos keliautojai parodė didėjantį sąmoningumą — žmonės, priklausomai nuo kelionės pobūdžio, rinkosi platesnę draudimo apsaugą.

  Draudimo bendrovės duomenimis, praėjusių metų vasarą dažniau buvo kreipiamasi dėl patirtų išlaidų vėluojant bagažui, o šių metų vasaros mėnesiais bagažas buvo dažniau prarandamas arba negrįžtamai sugadintas.

  Katilienės teigimu, 9 iš 10 draudžiamųjų įvykių vasaros laikotarpiu užfiksuoti užsienio kelionėse yra medicininiai.

  "Kaip pernai, taip ir šią vasarą, daugiausiai žmonių išvykę svetur sirgo gastroenteritu. Antrojoje vietoje pagal dažnumą šiemet šiltuoju metų laiku užfiksuotos peršalimo ligų diagnozės — bronchitas, tonzilitas, faringitas ir ausų uždegimas", — pasakojo Katilienė.

  Šią vasarą "Gjensidige" ekspertams teko organizuoti ir kelias sudėtingas pagalbos operacijas. Specialaus medicininio oro transporto prireikė pargabenant į Lietuvą klientus iš Prancūzijos ir Albanijos.

  Temos:
  Medicina ir sveikata (381)

  Dar šia tema

  Bėk. Slėpkis. Pranešk: kaip elgtis teroro išpuolio metu
  Draudikai: netinkamai automobilyje sudėti daiktai gali sukelti avariją
  Ką dera žinoti apie kasmetines atostogas
  Tegai:
  Lietuva, kelionės, draudimo paslaugos, draudimas

  Svarbiausios temos