02:52 2020 Balandžio 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.0791
 • RUB82.4810
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  97

  Rodiklis Lietuvoje artimas Europos Sąjungos vidurkiui

  VILNIUS, rugpjūčio 30 — Sputnik. Lietuvoje per mėnesį padidėjo nedarbo lygis, praneša "Eurostat".

  Respublikoje nedarbo lygis pakilo nuo 6,1 iki 6,4 procento. Tuo metu šie rodikliai maksimaliai artimi Europos Sąjungos vidurkiui — 6,3 proc.

  Kaimyninėje Latvijoje nedarbo lygis yra šiek tiek didesnis — 6,5 proc. Bet Estija parodė gana gerą rezultatą — 4,6 proc. bedarbių.

  Tuo pačiu metu vidutinis rodiklis euro zonoje yra aukštesnis nei ES ir yra 7,5 proc.

  Žemiausias nedarbo lygis yra Čekijoje — 2,1 proc., o aukščiausias — Graikijoje, kur bedarbių yra 17,2 proc. Taip pat gana aukštas nedarbo lygis Ispanijoje — 13,9 procento.

  "Eurostat" nustato nedarbo lygį tarp piliečių nuo 15 iki 74 metų, kurie šiuo metu neturi darbo, pasirengę pradėti dirbti artimiausiomis savaitėmis ir per pastarąjį mėnesį aktyviai ieškojo darbo.

  Nedarbo lygis — tai bedarbių skaičius procentais nuo darbo jėgos. Darbo jėga — tai bendras užimtųjų ir bedarbių skaičius.

  Atskiras reitingas nustato nedarbo lygį tarp jaunimo — tai yra 15–24 metų bedarbių skaičius procentais nuo to paties amžiaus darbo jėgos.

  Euro zoną sudaro 19 Europos Sąjungos valstybių, kuriose oficiali valiuta yra euras. Tarp jų yra Lietuva, Latvija, Estija, Vokietija, Belgija, Austrija, Liuksemburgas, Nyderlandai, Prancūzija, Ispanija, Portugalija, Italija, Malta, Graikija, Kipras, Slovėnija, Slovakija, Suomija ir Airija.

  Nedarbo lygis Lietuvoje 2018 metais
  © Sputnik /
  Nedarbo lygis Lietuvoje 2018 metais

  Dar šia tema

  Lietuvoje laisvų darbo vietų skaičius mažesnis nei ES vidurkis
  Lietuvoje per metus sumažėjo nedarbo lygis
  Tegai:
  nedarbas, Lietuva

  Svarbiausios temos