19:31 2020 Rugsėjo 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  45

  ES aplinkos komisaras mano, kad žuvų išteklių Baltijos jūroje padėtis tapo rimta

  VILNIUS, rugpjūčio 31 — Sputnik. Europos Komisija ketina sumažinti daugelio komercinių žuvų rūšių žvejybą Baltijos jūroje, praneša EK spaudos tarnyba.

  Baltijos jūra
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  Europos Komisija pasiūlė priemonių paketą 2020 metams, siekdama sukurti stabilią komerciškai svarbių žuvų rūšių žvejybą.

  Briuselis pasiūlė padidinti silkių sugavimą Rygos įlankoje ir išlaikyti ankstesniame lygyje lašišų žvejybą Suomijos įlankoje. Numatoma sumažinti kitų žuvų rūšių — silkės iš Vidurio, Vakarų Baltijos jūros ir Botnijos įlankos, plekšnių, kilkių, menkių iš rytinės ir vakarinės Baltijos jūros dalies — žvejybą.

  Aplinkos, jūrų reikalų ir žuvininkystės komisaras Karmenu Velia pabrėžė, kad žuvų išteklių Baltijos jūroje padėtis yra rimta, ypač tai liečia menkes rytinėje Baltijos jūros dalyje ir silkių vakarinėje dalyje.

  "Remdamiesi mokslinėmis rekomendacijomis, mes pasiūlėme pagrįstą paketą, kuris ilgainiui užtikrins stabilią žvejybą Baltijos jūroje", — pridūrė jis.

  Bendra leistina žvejyba pagrįsta Tarptautinės jūrų tyrinėjimo tarybos mokslinėmis rekomendacijomis ir atitinka dar 2016 metais Europos Tarybos ir Europos Parlamento priimtą Baltijos jūros daugiametį valdymo planą.

  Spaudos tarnyba pažymėjo, kad bendros suinteresuotų šalių pastangos pastaraisiais metais leido atkurti svarbius rezervus Baltijos jūroje. Tačiau mokslininkai neseniai aptiko, kad padėtis nėra tokia stabili, kaip buvo manyta anksčiau.

  Anksčiau Europos Komisija pasiūlė įvesti skubias priemones menkėms Baltijos jūroje išsaugoti. Jos įsigalios 2019 metų gruodžio 31 dieną.

  Mokslininkai nustatė, kad Baltijos jūroje sparčiai mažėja menkių. Tuomet Velia pažymėjo, kad menkių išteklių išeikvojimas taptų katastrofa, nes dėl to dauguma žvejų netektų uždarbio.

  Dar šia tema

  Dėl žvejybos draudimo Kauno mariose žuvų skaičius išaugo beveik 4 kartus
  Baltijos jūroje senka menkių ištekliai
  EK skubiai imasi priemonių menkėms Baltijos jūroje gelbėti
  Aplinkos ministerija sugriežtino mėgėjų žvejybos taisykles
  Tegai:
  Europos Komisija (EK), žvejyba, Baltijos jūra

  Svarbiausios temos