05:53 2021 Sausio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.2143
 • RUB91.2538
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  44

  Sostinės savivaldybė atnaujina šviesoforus ir įrengia stebėjimo kameras judriose sankryžose

  VILNIUS, rugsėjo 2 — Sputnik. Rugsėjo mėnesį eismas Vilniaus keliuose padidės 30 proc., palyginti su vasara, prognozuoja Vilniaus miesto spaudos tarnyba.

  Efektyvesniam eismo valdymui naudojamos įvairios priemonės: atnaujinta eismo valdymo reguliavimo sistema, plačiau naudojamas atvirojo eismo duomenų naudojimas, išplėstas realaus laiko vaizdo kamerų tinklas.

  Taip pat žiedinėse sankryžose budi policijos padaliniai ir eismo kontrolieriai, kurių užduotis yra greitai reaguoti į eismo įvykius ir kitus incidentus.

  "Susisiekimo paslaugų" direktorė Modesta Gusarovienė pažymėjo, kad kasdien Vilniaus gatvėmis važiuoja 370 tūkst. transporto priemonių, tai yra 110 tūkst. daugiau nei vasarą. Tikimasi, kad rugsėjį eismas išaugs dar dviem — trim procentais, palyginti su 2018 metų tuo pačiu laikotarpiu.

  Anot jos, vasarą įmonė atnaujino šviesoforų jutiklių programinę įrangą ir vykdė įvairias prevencines priemones.

  "Be to, su miesto savivaldybe ir policija buvo susitarta dėl 50 stebėjimo kamerų, kad tiesioginį vaizdo stebėjimo įrašą iš įvairių vietų būtų galima perduoti į eismo valdymo centrą. Tai leis ne tik efektyviau naudoti esamą miesto infrastruktūrą, bet, svarbiausia, — padės stebėti realaus laiko eismo situacijas ir greitai priimti reikalingus sprendimus", — sakė Gusarovienė.

  Taip pat siekiant pagerinti pėsčiųjų saugumą ir pralaidumą Geležinio Vilko — Ukmergės gatvių sankryžoje, buvo baigtas antrasis rekonstrukcijos etapas. Nemaža dalis miesto sankryžų buvo atnaujintos su papildomu horizontaliu kelio ženklinimu.

  Transporto paslaugų ekspertai rekomenduoja pasirinkti viešąjį miesto transportą, dviratį ar kitą alternatyvų judėjimo mieste kelią. Vairuotojų prašoma būti atidžių, nes rugsėjį miesto gatvėse pasirodys daugiau studentų.

  Avarijos atveju ekspertai ragina taupyti laiką visiems eismo dalyviams. Jei šio įvykio aplinkybės yra pakankamai aiškios, deklaracijoje rekomenduojama sudaryti schemas, pasirašyti jas su vairuotojais ir, jei įmanoma, pastatyti automobilius į šaligatvį ar į šalia esančią stovėjimo aikštelę. Tokiu būdu galima saugiai užpildyti likusią informaciją netrukdant eismui.

  Dar šia tema

  Vilniuje paminėtas Baltijos kelio 30-metis
  Vilniuje bus pastatyta Kanados dainininko Leonardo Coheno skulptūra
  Rugsėjo orai Lietuvoje ir Vilniuje
  Tegai:
  kelio eismas, vaizdo stebėjimo kameros, Šviesoforai, Vilniaus savivaldybė, Vilnius, Lietuva

  Svarbiausios temos