08:16 2020 Liepos 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.1200
 • RUB79.6793
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  47

  Naujasis galingas 300 tonų sveriantis autotransformatorius pakeitė iki šiol Vilniaus transformatorių pastotėje veikusį 175 MVA galios įrenginį

  VILNIUS, rugsėjo 2 — Sputnik. Lietuvos elektros energijos perdavimo operatorius "Litgrid" praėjusią sąvąitę Vilniaus transformatorių pastotėje įjungė ir pradėjo eksploatuoti naują 300 MVA (megavoltamperų) galios autotransformatorių, praneša bendrovės spaudos tarnyba.

  Naujas 300 tonų sveriantis autotransformatorius yra skirtas užtikrinti patikimą reikalingos galios perdavimą Vilniaus regiono gyventojams ir verslui. Pranešama, kad tai galingiausias Lietuvos perdavimo tinklo pastotėse veikiantis įrenginys.

  "Augant šalies ekonomikai, tiek versle, tiek ir namų ūkiuose energijos paklausa Vilniaus regione per pastaruosius dešimt metų kasmet didėja. Pagal "Litgrid" specialistų prognozes, ši tendencija tęsis, todėl augant apkrovai didesnės galios autotransformatorius užtikrins elektros perdavimo patikimumą", — sako Daivis Virbickas, perdavimo sistemos operatoriaus generalinis direktorius.

  Naujasis galingas įrenginys pakeitė iki šiol Vilniaus TP veikusį 175 MVA galios autotransformatorių. Šiuo metu jau pradėtas montuoti antrasis 300 MVA galingumo įrenginys Vilniaus TP. Jo įjungimas planuojamas spalį.

  Darbai atliekami vykdant Vilniaus TP ir Alytaus TP galių didinimą. Projekto suma — 6,3 mln. eurų.

  Iki šiol Vilniaus pastotėje veikę 175 MVA galios autotransformatoriai buvo pergabenti į Alytaus pastotę. Tuo metu pakeisti buvę šios pastotės įrenginiai bus panaudoti rekonstruojant Jurbarko bei Utenos transformatorių pastotes.

  Naujojo autotransformatoriaus aukštis siekia 8 m, plotis — 6,1 m, ilgis 12 m. Įrenginys sveria 288 t. Jo kelionė iš Klaipėdos jūsų uosto truko savaitę, o gabenimui buvo reikalinga palyda, suderintas maršrutas ir ypatingas atsargumas — įrenginys yra itin jautrus ir žymesnis krestelėjimas gali jam pakenkti.

  Pranešama, kad naujų didesnės galios autotransformatorių įrengimas yra svarbus ruošiantis Lietuvos sinchronizacijai su kontinentinės Europos tinklais, kur pirmajame darbų etape daugiausia dėmesio skiriama šalies perdavimo tinklo atnaujinimui bei patikimumo didinimui.

  Rusijos energetikos ministras Aleksandras Novakas susitiko su už energetikos sąjungą atsakingu Europos Komisijos pirmininko pavaduotojas Marošu Ševčovičiumi, nuotrauka iš įvykio vietos
  © Sputnik / Михаил Воскресенский

  Baltijos šalys nori pasitraukti iš energetikos žiedo BRELL (Baltarusija, Rusija, Estija, Lietuva, Latvija) iki 2025 metų. Jos ketina sinchronizuoti savo šalių energetines sistemas su Europos šalimis per du elektros tinklus Lenkijoje.

  Rusija taip pat aktyviai ruošiasi desinchronizacijai su Baltijos šalimis, nes siekia užtikrinti Kaliningrado srities energetinį saugumą. Dabar Kaliningrado srities ryšys su Rusija palaikomas per Baltarusijos ir Baltijos šalių elektros tinklus.

  Daugelis ekspertų mano, kad Lietuvai pasitraukus iš BRELL, šaliai energija bus tiekiama tik iš Lenkijos per "NordBalt" elektros jungtį, kurios darbas nuolat sutrinka. Taip pat buvo pabrėžta, kad sinchronizacija gali padidinti elektros energijos tarifus vartotojams, o pats projektas neužtikrina saugumo.

  Dar šia tema

  Turėsite pamiršti apie "norų sąrašą": po "Brexit" Baltijos šalys "susiverš diržus"
  "Litgrid" ir "PSE" nusprendė likviduoti "LitPol Link"
  Vyriausybė svarstys sinchronizacijos su ES elektros tinklais projekto veiksmų planą
  Astravo AE tapo Lietuvos ir Latvijos "nesantaikos obuoliu"
  Tegai:
  Vilnius, Lietuva

  Svarbiausios temos