01:14 2020 Rugpjūčio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1854
 • RUB86.3692
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  54

  Krašto apsaugos ministerija pažymėjo, kad Lietuva ir toliau investuos į oro gynybos stiprinimą

  VILNIUS, rugsėjo 3 — Sputnik. Lietuva gaus Norvegijos vidutinio nuotolio oro gynybos sistemas 2020 metais, praneša "RuBaltic.ru" su nuoroda į interviu su Lietuvos krašto apsaugos ministru Raimundu Karobliu.

  Karoblis papasakojo, kad Lietuva ketina ir toliau investuoti į vidutinio nuotolio oro gynybos stiprinimą. Šiuo metu tai yra vidutinio nuotolio raketos, tačiau, ministro teigimu, netrukus bus ir kitų projektų.

  Lietuva ir Norvegija 2017 metais pasirašė sutartį dėl NASAMS (angl. National Advanced Surface-to-Air Missile System) zenitinių raketų kompleksų tiekimo. Bendrai Norvegijos ir JAV plėtrai Lietuva išleido 122,4 mln. eurų.

  Kompleksai skirti sunaikinti ore esančius taikinius mažame ir vidutiniame aukštyje. Jų nuotolis yra 40 kilometrų, maksimalus aukštis — 14 kilometrų.

  Anksčiau KAM Ginkluotės ir valdymo departamento direktoriaus pavaduotojas pulkininkas leitenantas Jurijus Gvozdas teigė, kad respublika taip pat susitarė su Norvegija rengti bendras pratybas, kad Lietuvos kariškiai galėtų įgyti NASAMS valdymui reikalingus įgūdžius.

  Įsigytos įrangos kiekis nebuvo atskleistas.

  Anksčiau interviu Sputnik Lietuva Rusijos raketų ir artilerijos mokslų akademijos narys-korespondentas, karo mokslų daktaras Konstantinas Sivkovas pažymėjo, kad Lietuvoje nėra karo pramonės, o visa valdžia priklauso nuo Amerikos ar Europos paramos.

  Rusija ne kartą pabrėžė, kad Lietuva perka ginklus ir ragina Aljanso partnerius nuolat likti regione, nes skleidžia mitą apie Rusijos "grėsmę". Tačiau būtent Vakarai telkia karinį kontingentą prie Rusijos sienų.

  Maskva ne kartą pažymėjo, kad Rusija nesiruošia pulti, tačiau teks stiprinti saugumą, nes NATO karių skaičius prie Rusijos sienų išaugo aštuonis kartus.

  Dar šia tema

  Vinys į NATO dangtį. Kodėl JAV kaip ugnies bijo S-400 tiekimo Turkijai
  Ekspertė: Baltijos šalių kariai NATO nelaikomi saviškiais
  NATO kariams norima leisti bet kur kirsti Latvijos sieną
  Tegai:
  oro gynybos sistemos, Norvegija, Lietuva, NASAMS

  Svarbiausios temos