18:18 2020 Rugpjūčio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.1726
 • RUB86.6018
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  38

  Instaliacija "Šeima" pakeis nuo šių metų balandžio mėnesio čia stovėjusias keturias vėjarodes

  VILNIUS, rugsėjo 5 — Sputnik. Kitą savaitę ant vieno iš Žaliojo tilto postamentų iškils nauja instaliacija "Šeima", praneša Vilniaus savivaldybė.

  Donato Norušio kūrinys ant Žaliojo tilto bus eksponuojamas iki kitų metų kovo vidurio. Ši instaliacija pakeis nuo šių metų balandžio mėnesio čia stovėjusias keturias vėjarodes — meninę instaliaciją "Megarealybės gerumo aktyvatorius". Tiek vėjarodės, tiek naujoji instaliacija yra laikini kūriniai, kuriuos sukūrę menininkai yra laimėję savivaldybės skelbtą konkursą.

  Instaliacijos autorius Donatas Norušis šeimos temą pasirinko kaip būdą kalbėti apie socialinį vienetą ir terpę, kurioje žmogaus vertybių išraiška yra viena stipriausių. Autorius analizuoja šeimos santykį su miestu, pateikdamas savitas stiprias tradicijas turinčio "šeimos" termino apibrėžimą.

  Kairėje Neries krantinės pusėje ant vieno postamento iškilsiančioje instaliacijoje bus ir saulės kolektoriai, kurie kartu su kitais artefaktais simbolizuos miesto aplinką, jos daromą įtaką šeimai tiek fiziologine, tiek filosofine prasme. Instaliacijos aukštis sieks iki 3 metrų, elektros energiją ji surinks iš įmontuotų saulės kolektorių, kurie kartu su visais elementais bus pritvirtinti prie betoninio pagrindo, prireikus dalis energijos, reikalingos instaliacijos apšvietimui žiemos metu bus gaunama iš miesto.

  "Susipažinimo su instaliacija procesas priklausys nuo kiekvieno žmogaus asmeniškai. Stengiausi pateikti aiškią savo poziciją, tačiau tuo pačiu kūrinyje palikau nežinomųjų, kurie leistų stebinčiajam ieškoti savo sąlyčio taškų", — aiškino instaliacijos autorius.

  2019 metais Žaliojo tilto laikinoms instaliacijoms sostinė skyrė daugiau kaip 28 tūkst. eurų.

  2015 metais nuo Žaliojo tilto Vilniuje buvo nuimtos tarybinių laikų skulptūros dėl jų avarinės būklės. Keturios skulptūros — "Mokslo jaunimas", "Žemės ūkis", "Taikos sargyboje", ir "Pramonė ir statyba" — stovėjo ant Žaliojo tilto per Nerį Vilniaus centre daugiau nei 60 metų.

  Vėliau miesto valdžia paskelbė, kad šios skulptūros niekada nebegrįš į šią vietą. Tuometinis Lietuvos kultūros ministras Šarūnas Birutis teigė, kad šios skulptūros gali būti panaudotos propagandiniais tikslais.

  Dar šia tema

  Kitą savaitę ant Žaliojo tilto pasirodys pirmos naujos instaliacijos
  Tegai:
  instaliacija

  Svarbiausios temos