18:21 2020 Sausio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1005
 • RUB68.9032
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  9

  Iš Teisingumo ministerijos vidinių rezervų skiriama 300 tūkst. eurų, dar 350 tūkst. eurų skyrė Vyriausybė

  VILNIUS, rugsėjo 5 — Sputnik. Šį penktadienį advokatams padedama mokėti skola, susidariusi už suteiktas valstybės garantuojamos teisinės pagalbos paslaugas, praneša Teisingumo ministerija.

  Iš Teisingumo ministerijos vidinių rezervų skiriama 300 tūkst. eurų, dar 350 tūkst. eurų skyrė Vyriausybė.

  Pasak teisingumo ministro Elvino Jankevičiaus, per šią ir ateinančią savaitę bus pervesta daugiau kaip pusė milijono eurų ir bus ieškoma būdų, kaip sumokėti likusią dalį. 

  Ministro teigimu, problema yra ne tik dėl įstrigusių atsiskaitymų. Yra ir kitų šios sistemos trūkumų, taip pat gaunama nemažai žmonių skundų dėl advokatų teikiamų teisinių paslaugų kokybės, kyla klausimų, ar tikrai efektyviai panaudojamos valstybės lėšos.

  Anot Jankevičiaus, yra ne viena priežastis, kodėl susidarė skola advokatams. Tai ir dėl didelės apimties  Sausio 13-osios bylos, ir dėl apskritai didėjančių teisinių paslaugų spektro.

  Todėl Teisingumo ministerija bendradarbiaudama su Lietuvos advokatūra numato pertvarkyti valstybės garantuojamos teisinės pagalbos sistemą (VGTP), kad ji būtų lankstesnė, modernesnė, aukštos kokybės, veiksmingesnė finansiniu požiūriu. Svarbiausia, kad būtų užtikrintas teisinės pagalbos teikimas tiems asmenims, kuriems ji yra būtiniausia. Pasitaiko atvejų, kai vienas asmuo gauna nemokamą arba iš dalies nemokamą valstybės garantuojamą teisinę pagalbą ne vienoje, o keliose bylose, kai naudojantis šia finansine teise ilgus metus bylinėjamasi kad ir dėl buitinių smulkmenų.

  Antrinė teisinė pagalba apima procesinių dokumentų rengimą, gynybą ir atstovavimą administracinėse, civilinėse, baudžiamosiose bylose ir vykdymo procese bei išlaidų, susijusių su bylos nagrinėjimu, atlyginimą.

  Dar šia tema

  Teisėjų ir advokatų mafija atsiprašo lietuvių
  Lietuvoje nuteisto Melio advokatė papasakojo apie jo kalinimo sąlygas
  Dirbo Lietuvos "labui". Už ką sumokėta advokatams "Sausio 13-osios byloje"
  Tegai:
  vyriausybė, Teisingumo ministerija

  Svarbiausios temos