16:32 2020 Sausio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1115
 • RUB68.7300
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  12

  Tie obuoliai, kurių dėl šalnų poveikio atsiradęs rūdėtumas neviršija nustatytų ribų, gali būti parduodami kaip 2 klasės obuoliai

  VILNIUS, rugsėjo 6 — Sputnik. Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyba leido šalnų paveiktais obuoliais prekiauti ir prekybos centruose.

  Šiemet dėl pavasarinių šalnų sodininkai prarado ne tik dalį derliaus, bet ir užderėję obuoliai yra prastesnės kokybės — vaisiai pažeisti rūdžių dėmių, nors obuolių maistinės ir skonio savybės dėl to nenukentėjo.

  Reaguojant į Lietuvos verslinių sodų asociacijos išreikštus nuogąstavimus, jog šių metų derliaus, šalnų pažeistų obuolių realizavimas gali kelti sodininkams papildomų rūpesčių, VMVT vyko Lietuvos prekybos įmonių asociacijos ir Lietuvos verslinių sodų asociacijos atstovų susitikimas. Jame taip pat dalyvavo Žemės ūkio ministerijos ir Valstybinės augalininkystės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos specialistai.

  Susitikimo metu sutarta, kad tie obuoliai, kurių dėl šalnų poveikio atsiradęs rūdėtumas neviršija nustatytų ribų, gali būti parduodami kaip 2 klasės obuoliai.

  "Suprantame, į kokią nelengvą padėtį pateko mūsų sodininkai dėl šių metų sezoninių šalnų. Jiems labai svarbi galimybė sušvelninti patirtus nuostolius ir prekiauti užaugintu derliumi. Ne mažiau svarbu, kad ir vartotojai galėtų mėgautis puikaus skonio lietuviškais obuoliais, net jei jie šiais metais ir kiek prastesnės prekinės išvaizdos", — teigė VMVT direktorius Darius Remeika.

  Neatitinkantys kokybės klasei keliamų reikalavimų vaisiai gali būti tiekiami rinkai tik su žyma "skirti perdirbimui". Tokius obuolius sodininkai gali parduoti ir tiesiai iš ūkių galutiniams vartotojams.

  Dar šia tema

  VU profesorius papasakojo, ką ir kada valgyti sveikiausia
  Išvardyti patys brangiausi ir pigiausi produktai Lietuvoje
  Baltarusijos prezidentas nuėmė arbūzų derlių merginų apsuptyje — video
  Tegai:
  obuoliai

  Svarbiausios temos