18:46 2021 Kovo 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.2053
 • RUB89.3155
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  40

  Bendra Vilniaus savivaldybės ieškinio suma viršija 350 mln. eurų

  VILNIUS, rugsėjo 7 — Sputnik. Vilniaus savivaldybė baigia rengti atsakymus Stokholmo arbitražui dėl nuostolių atlyginimo vilniečiams, per 15 metų padarytų bendrovės "Veolia", rašoma pranešime spaudai.  

  Vilniaus miesto vicemero Valdo Benkunsko teigimu, bendra ieškinio suma viršija 350 mln. eurų.

  "Galiu pasidžiaugti, kad pirminė stadija ginčo praėjo sklandžiai, surinkti duomenys yra labai svarūs ir mano nuomone, tikrai nenuginčijami argumentai, ginant mūsų, vilniečių poziciją. Galiu tik pasikartoti, kad esu įsitikinęs, kad miestą valdant buvusiam merui, miesto šilumos ūkis buvo valdomas siekiant naudos ne miestui, o tik keliems suinteresuotiems, šiuo atveju, kelioms bendrovėms ir jų savininkams. Tai "Veolia" ir jos partneriai", — sako Benkunskas.

  Anot "Vilniaus šilumos tinklų" vadovo Gerimanto Bakano, ieškinio rengimo metu atliktas tyrimas tik patvirtino, kad sprendimai, susiję su "Veolia" ir "Icor grupe" (buvusiu "Rubikonu") buvo nenaudingi miesto gyventojams, o naudą gavo tik šios dvi bendrovės.

  Vilniaus šilumos tinklai
  © Sputnik / Александр Липовец

  "Tai, kad ginčas yra perspektyvus ir turime realaus pagrindo sugrąžinti miestiečiams lėšas, tik patvirtina privataus fondo įsitraukimas į ginčą, kuris sutiko finansuoti didžiąją dalį ginčo sąnaudų. Žinodamas bylos esmę, galiu pasakyti tik tiek, kad esame pateikę 13 reikalavimų, kurių bendra suma didesnė nei 350 mln. eurų, o tiksliau, beveik prilygsta metiniam sostinės biudžetui", — sako bendrovės vadovas.

  Sostinės savivaldybė ir jai pavaldi bendrovė "Vilniaus šilumos tinklai" Stokholmo arbitraže prašo atlyginti dėl "Veolia" veiksmų per daugiau nei 15 metų susidariusią žalą. 

  Į Stokholmo arbitražą Vilniaus miesto savivaldybė kartu su bendrove "Vilniaus šilumos tinklai" pateikė priešieškinį su 12 reikalavimų dar pernai vasarį. Bendra savivaldybės ir VŠT priešieškinių reikalavimų suma viršija 350 mln. Eur. Reikalavimai "Veolia" yra susiję su sostinės šilumos ūkio nuomos sutarties sąlygų nevykdymu. Žalos dydį nustatė savivaldybės ir VŠT pasirinkti tarptautiniai techninio ir finansinio vertinimo ekspertai.

  Dar šia tema

  "Naftogaz" atskleidė naujo "Gazprom" ieškinio detales, rašo žiniasklaida
  Vilniaus meras naują lentą Noreikai pavadino "gėdos paminklu"
  Tegai:
  sostinė, "Veolia", Stokholmo arbitražas, Vilnius

  Svarbiausios temos