14:40 2020 Rugpjūčio 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1771
 • RUB86.3013
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  75

  Maisto prekių kainų stebėtojai praneša, kad brangsta ne tik populiariausi produktai, bet ir pigiausi

  VILNIUS, rugsėjo 7 — Sputnik. Vasara baigėsi nedidele kainų lygio stabilizacija, tačiau rugsėjo mėnesį Lietuvos gyventojų laukia kainų šuolis į viršų, paskelbė maisto kainų portalas Pricer.lt.

  Rugpjūtį Pricer.lt fiksuojamo pigiausių maisto produktų krepšelio kainų analizė parodė, kad pigiausių maisto produktų vidutinis krepšelis Lietuvos parduotuvėse, palyginti su liepos mėnesiu, augo 0,01 centu, bet, nors augimas ir nebuvo didelis, krepšelis vis tiek liko 3,6 Eur brangesnis nei metų pradžioje.

  Daugiabučiai, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Александр Липовец

  Pigiausių maisto prekių krepšelio kainų reitinge nugalėtoju rugpjūtį išliko prekybos tinklas "Norfa", nors jos krepšelis ir brango 0,48 Eur. Antrojoje vietoje — prekybos tinklas "Maxima", padidinusi krepšelio kainą 16 centų. Trečiojoje vietoje — "Lidl", kuris kainą mažino 0,16 Eur.

  Lyginant populiarių ir gerai žinomų Pricer.lt produktų vidutinio krepšelio kainas buvo teigiama, kad rugpjūtį bendrai fiksuotas augimas, kuris buvo 60 centų, todėl krepšelis kainuoja 39,06 Eur. Pricer.lt pranešime teigiama, kad 2018 metais rugpjūčio mėnesio populiarių ir gerai žinomų produktų vidutinio krepšelio kaina buvo 1,41 Eur (3,7 proc.) mažesnė už šių metų rugpjūčio mėnesio krepšelį.

  Palyginti su praėjusių metų rugpjūčiu, per metus, anot Pricer.lt, labiausiai brango pomidorai, bulvės, pomidorų sultys, kiauliena, duona, sviestas, cukrus, vištiena, kefyras, bananai, batonas, ryžiai. Tarp labiausiai pigusių — sūris ir obuoliai.

  Kilogramas pomidorų prieš metus vidutiniškai kainavo apie 0,57 Eur, tačiau rugpjūčio mėnesį fiksuojama 0,93 Eur kaina. Bulvių kaina pernai buvo apie 0,34 Eur, tačiau šį rugpjūtį šoktelėjo iki 0,51 Eur už kg.

  Taip pat prognozuojama, kad Lietuvoje kils kiaulienos kainos, mat jos kainos Europoje patiria antrą kilimo etapą. Taip pat teigiama, kad cukraus kainos neturėtų labai kilti. Remiantis ES pateiktomis prognozėmis, teigiama, kad grūdinės kultūros neturėtų brangti dėl geresnio nei 2018 derliaus, tačiau 10 proc. sumažėję aliejinių kultūrų pasėliai gali kilstelti aliejų kainas.

  Taip pat didelis alyvuogių derlius gali smarkiai mažinti alyvuogių aliejaus kainas, o geras persikų ir nektarinų derlius taip pat turėtų mažinti kainas.

  Nors vištienos gamyba ES auga 2,5 procento ir importas į ES auga 5 procentais, kainos vis tiek turės tendenciją augti dėl stipriai didėjančių kiaulienos ir jautienos kainų, teigiama pranešime.

  Dar šia tema

  Vilniaus merija patvirtino naujas kainas Fabijoniškių baseine
  Po išėjimo iš BRELL Lietuvai gresia naujas "kainų šokas", rašo žiniasklaida
  Deputatas paskaičiavo, kiek kainuoja nemokamas mokslas Lietuvoje
  Rugpjūtį Lietuvoje kilo elektros energijos kaina

  Svarbiausios temos