06:20 2020 Rugpjūčio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1763
 • RUB86.6154
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  32

  Nuo metų pradžios pensijų kaupimo dalyvių, kurie į pensijų fondus perveda dalį savo darbo užmokesčio, skaičius išaugo 233 tūkstančiais

  VILNIUS, rugsėjo 10 — Sputnik. Birželį baigėsi terminas, per kurį gyventojai galėjo atsisakyti dalyvauti pensijų kaupime, rašoma "Sodros" pranešime žiniasklaidai.

  Liepa — pirmasis mėnuo, už kurį pervestos naujai įtrauktų pensijų kaupimo dalyvių įmokos.

  Naujausiais duomenimis, yra 1 343 190 galiojančių pensijų kaupimo sutarčių. 724 338 gyventojų pervedė įmokas į jų pensijų kaupimo sąskaitas už liepos mėnesį.

  Per mėnesį į pensijų kaupimo dalyvių sąskaitas pervesta 8,75 mln. eurų iš valstybės biudžeto.

  "Sodra" įmokas į pensijų fondus pervedė už tuos gyventojus, kurie dirbo ir 1,8 proc. arba 3 proc. nuo savo užmokesčio skyrė pensijų kaupimui. Atitinkama dalis lėšų — 0,3 proc. arba 1,5 proc. nuo vidutinio darbo užmokesčio į jų sąskaitas pensijų fonduose pervesta iš valstybės biudžeto.

  Nuo šių metų pradžios pensijų kaupimo dalyvių, kurie į pensijų fondus perveda dalį savo darbo užmokesčio, skaičius išaugo 233 tūkstančiais.

  Šiame skaičiuje — gyventojai, kurie iki šių metų pradžios pensijų kaupimui skyrė tik 2 proc. socialinio draudimo įmokų ir patys lėšomis nuo darbo užmokesčio neprisidėjo, o šiemet jau moka įmokas ir didelė dalis jų — netgi pasididino kaupimo tarifą. Taip pat tie, kurie pirmąjį šių metų pusmetį sudarė naujas kaupimo sutartis ar buvo naujai įtraukti į kaupimą ir priėmė šias sąlygas.

  Į pensijų kaupimo dalyvių sąskaitas pervedama valstybės paskatų suma nuo metų pradžios išaugo 1 mln. eurų iki 8,75 mln. eurų, o pačių gyventojų sumokėtų įmokos siekia 22,3 mln. eurų.

  Iki liepos pradžios apie 200 tūkst. gyventojų pensijų kaupimo bendrovėms pateikė prašymus sustabdyti kaupimą. Tai reiškia, kad įmokos į pensijų fondus nėra mokamos, tačiau pensijų kaupimo sutartis galioja ir gyventojai galės bet kada įmokų mokėjimą atnaujinti.

  Dalis gyventojų, kurie turi galiojančias pensijų kaupimo sutartis, liepos mėnesį buvo bedarbiai ir neturėjo darbo pajamų, todėl atitinkamai jų įmokos už tą mėnesį nebuvo pervedamos.

  Reikėtų įvertinti ir tai, kad liepos mėnesio įmokos į sąskaitas pensijų fonduose nepervedamos ir už savarankiškai dirbančius gyventojus, kurie turi aktyvias pensijų kaupimo sutartis. Jų pensijų kaupimo sąskaitos pasipildys kitąmet, kai savarankiškai dirbantys gyventojai už šiuos metus deklaruos pajamas ir sumokės socialinio draudimo įmokas.

  Be to, pensijų kaupimo sutartis turintys tėvai motinystės, tėvystės ar vaiko priežiūros atostogų metu taip pat dalyvauja kaupime ir nors patys įmokų nemoka, valstybė jų pensijų kaupimo sąskaitas papildo 1,5 proc. nuo vidutinio darbo užmokesčio už kiekvieną mėnesį. Šios įmokos už 2019 metus gyventojų sąskaitas papildys 2020 metų pradžioje.

  Daliai gyventojų ketinama didinti šalpos senatvės pensiją >>

  Taip pat dalis gyventojų, anksčiau pasirašę pensijų kaupimo sutartis, šiuo metu yra išvykę iš Lietuvos, todėl nors ir yra pensijų kaupimo dalyviai, realiai įmokų nemoka.

  "Sodra" primena, kad kitų metų pradžioje į pensijų kaupimą bus įtraukti nauji dalyviai — tie, kurie iki šiol nebuvo pasirašę pensijų kaupimo sutarčių ir šių metų pradžioje neturėjo darbo ar nevykdė savarankiškos veiklos Lietuvoje.

  Kaip pensininkai gyvena ES
  © Sputnik /
  Kaip pensininkai gyvena ES

  Dar šia tema

  Bus svarstoma, ar didinti šalpos pensijas daugiavaikėms mamoms
  "Sodra" primena: laikas priimti sprendimą dėl pensijų kaupimo
  Seimo nario pozicija: visų rūšių valstybinės pensijos turi būti indeksuojamos
  Pernai apie 645 tūkst. lietuvių gyveno už skurdo rizikos ribos
  Tegai:
  darbo užmokestis, pensijų kaupimas

  Svarbiausios temos