05:30 2020 Sausio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1025
 • RUB69.0442
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  14

  Taisyklių nepaisantiems vairuotojams reido metu primintos Kelių eismo taisyklės

  VILNIUS, rugsėjo 12 — Sputnik. Sostinės savivaldybė inicijavo reidą, kurio metu siekta atkreipti dėmesį į vairavimo kultūrą ir geltonųjų korių bei A juostų svarbą, rašoma savivaldybės pranešime.

  Taisyklių nepaisantiems vairuotojams reido metu primintos Kelių eismo taisyklės. Atėjus rugsėjui, kai ženkliai padidėja transporto srautai, sostinės savivaldybė pastebi, kad vairuotojai, ypač naujokai didmiestyje, ignoruodami taisykles važiuoja viešajam transportui skirtomis A juostomis, užkemša geltonuosius "korius" sankryžose, taip sudarydami daug nepatogumų keliaujantiems viešuoju transportu ir kitiems vairuotojams.

  Pasak Vilniaus miesto savivaldybės Eismo organizavimo skyriaus vedėjo Tomo Kamaičio, visų eismo dalyvių: automobilių, viešojo transporto, pėsčiųjų bei dviratininkų — kultūringas elgesys ir abipusė pagarba užtikrina sklandų judėjimą miesto gatvėmis. Jo teigimu, piktybiškas ir savanaudiškas elgesys, kai bandoma kaip nors pralėkti per sankryžą ar apvažiuoti susidariusią spūstį, sukelia pavojingas situacijas ir kitų vairuotojų nepasitenkinimą.

  "Juk pagarba vienas kitam nekainuoja nieko, tačiau padeda kiekvienam judėti sklandžiai. Atsakingai ruošdamiesi rudeniui ir suintensyvėjusiam transporto eismui miesto gatvėse ir keliuose, kai itin padaugėja jaunųjų eismo dalyvių, atnaujinome gatvių ir pėsčiųjų perėjų ženklinimą", — sako Kamaitis.

  Vilniuje geltonuoju "koriu" pažymėtos net 79 sankryžos, o A juostų, skirtų visuomeniniam transportui, ilgis siekia apie 33 km.

  Вильнюс, перекресток, архивное фото
  © Photo : Vilnius
  Eismas Vilniaus gatvėse

  Primenama, kad sankryžos blokavimas ir kliūties joje sudarymas ne tik sukelia nepatogumų kitiems vairuotojams, bet ir gali pažeidėjui užtraukti administracinę baudą nuo 28 iki 86 eurų. Autobusų juosta skirta tik viešajam transportui. Be to, šia juosta gali naudotis ir taksi, elektromobiliai ir 4 ar daugiau keleivių vežanti transporto priemonė. Įprastu atveju, vairuotojui, važiuojančiam A juosta, gresia bauda nuo 30 iki 90 eurų.

  Vilniuje, siekiant efektyviau valdyti eismą, iš anksto ruoštasi — pasitelktos įvairios priemonės: atnaujintas šviesoforų valdymo sistemos reguliavimas, aktyviau naudojami atviri eismo srautų duomenys ir platesnis tiesioginio vaizdo fiksavimo ir perdavimo miesto eismo valdymo centrui kamerų tinklas. Planuojama, kad net 50 stebėjimo kamerų tiesioginis vaizdas bus perduotas iš įvairių miesto vietų eismo valdymo centrui, o tai ne tik leis efektyviau panaudoti mieste jau esančią infrastruktūrą, tačiau svarbiausia — stebėti eismo situacijas realiuoju laiku ir operatyviai priimti reikalingus su eismo reguliavimu susijusius sprendimus.

  Tegai:
  vairuotojai, Kelių eismo taisyklės

  Svarbiausios temos