23:45 2020 Liepos 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1325
 • RUB81.3769
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  44

  Daugumai žmonių vienas baisiausių skaičių yra 13, taip pat daugelis įsitikinę, jog šią dieną būtinai turi nutikti kažkas blogo

  VILNIUS, rugsėjo 13 — Sputnik. Amerikiečiai, statydami namus, vengia trylikto aukšto — dėl to po 12 aukšto yra 14. O XIX amžiaus Europoje egzistavo net vadinamoji "keturioliktojo svečio" profesija, kuris ateidavo, jei susirinkdavo tik trylika žmonių.

  Daugelis žmonių įsitikinę, kad šią dieną būtinai turi nutikti kažkas blogo. Vis dėlto neskubėkite užsirakinti namuose ir nebijokite juodos katės, kuri staiga perbėgo jums kelią — dėl įprasto prietaro rizikuojate praleisti įdomius įvykius.

  Prieš bijodami šios datos kaip ugnies, pabandykite išsiaiškinti, kas būtent jus gąsdina.

  Kodėl būtent 13-oji

  Istorija siūlo daugybę skirtingų šios "grėsmingos datos" kilmės variantų. Iš esmės visi jie pagrįsti tryliktu skaičiumi.

  Remiantis vienu iš daugelio variantų, 13 yra blogai, nes Paskutinėje vakarienėje Judas Iskarijotas, išdavęs Dievo Sūnų Jėzų Kristų už trisdešimt sidabrinių, buvo tryliktasis prie stalo.

  Remiantis kita versija, šis skaičius tapo žinomas dėl tamplierių riterių, kurie gynė piligrimus kelionės į Jeruzalę metu, mirties. Tariamai penktadienį, 13-ą dieną, riteriai buvo kaltinami nusikaltimu, už kurį jie tą pačią dieną buvo nužudyti.

  Numerologijos požiūriu skaičius 13 buvo laikomas absoliučiai priešingu labai palankiam ir reikšmingam skaičiui 12 — trylika įgavo tamsų atspalvį.

  Be to, egzistuoja ir spekuliacija, kad būtent tokį grėsmingą penktadienį Kainas nužudė savo brolį Abelį.

  Žinoma, visi minėti variantai neturi mokslinių įrodymų, visa tai lieka tik spekuliacijos.

  Liaudies prietarai šią dieną

  Anot tų, kurie įsitikinę, kad penktadienis, 13-oji, visgi "baisi data", bet kuri šios dienos išvyka gali atnešti nelaimę, todėl geriau iš viso likti namuose.

  Be kita ko, kelionę į kirpyklą taip pat geriau atidėti kitam kartui, nes tariamai galima prarasti gyvybinę energiją. Savo sveikata taip pat galite pasidalyti su tuo, kam tą dieną skolinate pinigus — to, anot prietaringų žmonių, nereikėtų daryti.

  Tą dieną daugelis žmonių vengia didelių kompanijų, kad netikėtai netaptų tryliktu žmogumi joje. Kai kurie taip pat renkasi tik įprastą darbo rutiną, nesiimdami naujų projektų.

  Vienaip ar kitaip, nėra jokių faktinių įrodymų, kad nukirptų plaukų centimetrai atims iš jūsų keletą gyvenimo metų, o tai reiškia, kad nėra pagrindo tikėti jais.

  Bažnyčios požiūris į 13 skaičių

  Bažnyčia neigiamai reaguoja į prietarus. Krikščionybės požiūriu tikėjimas tokiomis spėlionėmis yra ne kas kita, kaip nukrypimas nuo tikrojo tikėjimo.

  Dar šia tema

  Traptautinė kačių diena, arba mistiškiausias pasaulio padaras
  Tegai:
  katė, nelaimė

  Svarbiausios temos