10:21 2019 Gruodžio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1077
 • RUB70.4627
  Kiss and ride Vilniuje

  "Tėvelių stotelėse" vyksta KET laikymosi kontrolė

  © Photo : Vilnius
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  15

  Automobilius "Tėvelių stotelėse" palikę ir taisyklių nesilaikantys vairuotojai šiemet bus drausminami

  VILNIUS, rugsėjo 13 — Sputnik. Šį rugsėjį prie Vilniaus mokyklų ir darželių įrengtose automobilių trumpo sustojimo vietose "Tėvelių stotelė" ("Kiss and Ride") vyksta Kelių eismo taisyklių laikymosi kontrolė, praneša Vilniaus miesto savivaldybė.

  geltonieji autobusai, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Андрей Богданов

  Vakar ir šįryt kontrolieriai aplankė 8 ugdymo įstaigas: S. Daukanto gimnaziją, Genio pradinę mokyklą, darželį-mokyklą "Dainorėliai", taip pat lopšelį-darželį "Voveraitė", darželius "Vaikystės takas", "Boružėlė", "Šilagėlė", "Taškius". Vairuotojai, kurie "Tėvelių stoteles" naudojo neteisingai — nesilaikydami kelių eismo taisyklių ir neatsižvelgdami į kelio ženklinimą — buvo drausminami.

  Vairuotojams, kurie akcijos metu sustoja vietose "Tėvelių stotelė", parkavimo kontrolieriai trumpai primena naudojimosi jomis tvarką bei taisykles,  dalina informacinę medžiagą ir specialius laikrodukus.

  Akciją planuojama tęsti visą rugsėjį ir lankyti skirtingas ugdymo įstaigas, kuriose yra "Tėvelių stotelės".

  Radę automobilius tose "Tėvelių stotelėse", kurios įrengtos tik trumpiems stabtelėjimams išleisti vaikus be galimybės palikti jose automobilį, kontrolieriai fiksuoja pažeidimus. Taip pat pažeidimai fiksuojami ir trumpo sustojimo vietose, kuriose vairuotojai nėra palikę pranešimų apie savo sugrįžimo laiką arba kurie viršija 15 minučių stovėjimo laiką.

  Vairuotojų prašoma būti supratingų ir stebėti kelio ženklus. Primenama, jog Kelių eismo taisyklėse nurodyta, kad transporto priemonėms draudžiama stovėti toje kelio pusėje, kurioje yra ženklas "Stovėti draudžiama" (ženklo galiojimo metu). Ženklo nurodymų nesilaikymas vairuotojams gali užtraukti administracinę nuobaudą nuo 30 iki 90 eurų.

  Apie "Tėvelių stoteles"

  Vilniuje įrengtos dviejų tipų "Tėvelių stotelės" — tokios, į kurias atvykus galima užtrukti ne ilgiau kaip 15 minučių, ir vietos, kurios skirtos trumpam sustoti ir išleisti vaiką, tačiau likti stovėti jose yra draudžiama.

  Visos trumpalaikio sustojimo vietos yra pažymėtos tokį transporto priemonių stovėjimo būdą bei trukmę nurodančiais kelio ženklais. Juos papildo ir specialios informacinės "Kiss and Ride" lentelės, išsiskiriančios ryškiai žalia spalva. Taip pat "Kiss and Ride" stotelės išskirtos ir specialiu grindinio ženklinimu — baltomis K+R raidėmis.

  Nuo praėjusio rugsėjo tokių vietų sostinėje padaugėjo dvigubai — šiuo metu įrengtos 597 stotelės prie 107 ugdymo įstaigų.

  Dar šia tema

  Lietuvių mokykla Maskvoje paminėjo Mokslo ir žinių dieną
  Tegai:
  Kiss and Ride, Vilnius

  Svarbiausios temos