19:13 2020 Birželio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1116
 • RUB77.4378
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  38

  Ūkininkas laikęs kaiules savo reikmėms, neįreigistravo savo ūkio bei neuždeklaravo kiaulių, tai jau 16 AKM protrūkis kiaulių laikymo vietoje

  VILNIUS, rugsėjo 14 — Sputnik. Kauno rajone, Vilkijos seniūnijoje užfiksuotas 16-as nuo šių metų pradžios afrikinio kiaulių maro (AKM) židinys kiaulių laikymo vietoje, informuoja Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).

  AKM nustatytas Vilkijos seniūnijos apylinkėse esančiame ūkyje. Ūkis, kuriame savo reikmėms laikytos dvi kiaulės, buvo neregistruotas, auginami gyvuliai nedeklaruoti. Kiaulėms susirgus, laikytojas apie tai informavo privatų veterinarijos gydytoją, kuris paėmė kiaulių kraujo mėginius bei informavo VMVT.

  Kiaulių laikytojo laukia administracinė nuobauda už teisės aktų nevykdymą, dėl šio protrūkio nukentės ir kaimyniniai ūkiai.

  VMVT specialistų teigimu, dėl savo neatsakingumo labiausiai nukentės pats kiaulių laikytojas, nes jei gyvuliai nedeklaruoti, kompensacija už jų sunaikinimą, ūkio valymą ir dezinfekavimą, pašarų ir kito užkrėsto turto naikinimą neteikiama.

  Veterinarijos specialistai ėmėsi visų neatidėliotinų priemonių siekdami užkirsti kelią AKM plisti iš ligos židinio.

  Per vasarą Lietuvoje nugaišinta apie 170 kiaulių. AKM protrūkiai užfiksuoti Alytaus, Kauno, Prienų, Šakių, Kazlu-Rūdos ir Marijampolės savivaldybių ūkiuose.

  AKM virusas aktyviai plinta visoje Europoje ir Azijoje —  daugiausiai atvejų nustatyta Rumunijoje, Vietname, Kinijoje, Lenkijoje ir Bulgarijoje.

  Anksčiau Rusija ir Baltarusija įvedė padidintą gyvulininkystės produktų importo iš Europos Sąjungos kontrolę. Valstybių sprendimas susijęs su "afrikinio kiaulių maro plitimu Europos Sąjungos narėse, ypač Lenkijoje ir Baltijos šalyse".

  Dar šia tema

  Rusija ir Baltarusija sustiprino produktų importo iš Baltijos šalių kontrolę
  Lietuvoje dėl AKM nugaišinta daugiau kaip 170 kiaulių
  Lietuvos pietvakariuose nustatytas AKM protrūkis
  Aukso vertės: Baltijos šalyse labai išaugo maisto kainos
  Tegai:
  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT), Kauno rajonas, afrikinis kiaulių maras (AKM)

  Svarbiausios temos