05:41 2020 Vasario 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.0816
 • RUB68.9685
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  9

  Pagal teikiamus pakeitimus budintys globotojai galėtų gauti ligos išmokas slaugydami sergantį globojamą vaiką

  VILNIUS, rugsėjo 15 — Sputnik. Seimas pradėjo svarstyti pataisas, kuriomis siūloma motinystės išmokas mokėti ir moterims, kurios nėštumo metu buvo  atleistos iš darbo ir tapo neapdraustos, praneša Seimo spaudos tarnyba, praneša Seimo spaudos tarnyba.

  Pristatytais Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo pataisomis siūloma motinystės išmokas mokėti ir moterims, kurios turi reikiamą socialinio draudimo stažą, tačiau nėštumo metu išėjo iš darbo, buvo atleistos iš tarnybos ar nutraukė sportinę veiklą.

  Iki šiol ši spraga užkirsdavo kelią kai kurioms moterims gauti motinystės išmoką, kuri įprastai mokama būsimai mamai išėjus nėštumo ir gimdymo atostogų.

  Pagal teikiamus pakeitimus budintys globotojai, kaip ir tėvai, įtėviai ar nuolatiniai globėjai, galėtų gauti ligos išmokas slaugydami sergantį globojamą vaiką. Sąlygos gauti ligos išmokas būtų palengvinamos ir žmonėms, kurie kenčia nuo įvairių priklausomybių, bet gydosi ir stengiasi pasveikti.

  "Šis pakeitimas sudarys palankesnes sąlygas moterims gauti motinystės socialinio draudimo išmoką, kai nėštumo metu, nepaisant jų darbinės veiklos formos, dėl objektyvių priežasčių, atleidimo, pasibaigusių darbo santykių, darbdavio bankroto, nutrūkusio sportinės ar kitos savarankiškos veiklos, jos neatitinka Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatyme nustatytos sąlygos, būti apdraustai motinystės socialiniu draudimu", – pažymėjo Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis.

  Seime taip pat pabrėžiama, kad teikiamomis pataisomis siekiama įgyvendinti Konstitucinio Teismo, kurio nuomone, tokia padėtis prieštarauja konstituciniam teisingumo principui, sprendimą.

  Planuojama, kad siūlymo įgyvendinimui reikėtų apie 700 tūkst. eurų "Sodros" biudžeto lėšų.

  Po pristatymo už įstatymo pakeitimus vieningai balsavo 80 Seimo narių.

  Pritarus projektui po pateikimo, toliau jis bus svarstomas pagrindiniu paskirtame Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitete. Prie šio klausimo svarstymo Seimo posėdyje planuojama grįžti spalio 22 dieną.

  Dar šia tema

  Prieš 20 metų Baltarusijoje dingusi mergaitė atsirado Rusijoje
  Indijos gyventoja, būdama 74-erių, pagimdė dvynes
  "Sodra": jau pervestos naujai įtrauktų pensijų kaupimo dalyvių įmokos
  Tegai:
  vaikai, motinystė, Seimas

  Svarbiausios temos