11:08 2020 Birželio 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.1116
 • RUB77.4378
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  51

  Planuojama, kad 2020 metų viduryje veterinarijos gydytojai galės išrašyti receptus gyvūnams gydyti ir pildyti vaistų paraiškas elektroniniu būdu

  VILNIUS, rugsėjo 15 — Sputnik. Lietuvoje sukurta veterinarinių vaistų apskaitos informacinė sistema (VVAIS), kurios įdiegimo darbus numatyta baigti 2020 metų viduryje, praneša Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba.

  Anot pranešimo, įdiegus šią sistemą, daugiau kaip 780 veterinarijos gydytojų galės išrašyti receptus gyvūnams gydyti ir pildyti vaistų paraiškas elektroniniu būdu.

  VVAIS skirta naudotis veterinarijos farmacijos specialistams ir veterinarijos gydytojams. Elektroniniai veterinariniai receptai bus aiškesni, tikslesni, visada įskaitomi, todėl farmacininkams bus lengviau parinkti ir išduoti vaistus. Veterinarijos gydytojai VVAIS sistemoje, savo paskyroje esančiame gydomų gyvūnų žurnale galės matyti, kokie veterinariniai receptai išrašyti ir kaip vaistai naudojami. Ši sistema taip pat leis atsisakyti gydomų gyvūnų žurnalų popierinių variantų.

  Ši sistema skirta ne tik elektroniniams receptams išrašyti ar vaistams išduoti, bet joje bus galima rasti duomenis apie antibiotikų sunaudojimą, kas būtina norint pasiekti ne tik VMVT ir Lietuvos, bet visos Europos Sąjungos tikslą — mažinti antibiotikų naudojimą.

  VVAIS sistemoje bus registruojami visi veterinarinių vaistų išdavimo atvejai. Recepte ir vaistų paraiškoje veterinarijos gydytojai galės nurodyti visą būtiną informaciją apie vaistų naudojimą, o prisijungę prie sistemos galės matyti, ar gyvūno savininkas įsigijo išrašytus vaistus.

  Dar šia tema

  Latvijos veterinarai katei protezavo letenas
  Kauno rajone užfiksuotas dar vienas AKM protrūkis
  Lietuvoje griežtinami gyvūnų transportavimo reikalavimai
  Tegai:
  gyvūnai, elektroniniai receptai, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT), Lietuva

  Svarbiausios temos