03:27 2019 Spalio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1144
 • RUB71.3066
  Antrankiai

  Šiaulių rajono gyventojas įtariamas valdininkų apiplėšimu

  © Photo : ГУ МВД России по Красноярскому краю
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  24 0 0

  Pakruojo rajono policijos skyrius trejus metus negalėjo nustatyti plėšiko, kol jam nepadėjo kolegos iš Akmenės rajono

  VILNIUS, rugsėjo 15 — Sputnik. Pakruojo rajono policijos pareigūnams ir tyrėjams pavyko pajudėti iš mirties taško bylą apie 15 nusikaltimų, kuriais įtariamas 52 metų Šiaulių rajono gyventojas. Apie tai praneša Lietuvos policijos spaudos tarnyba.

  Kaip pažymėta, vagystes iš neužrakintų kabinetų savivaldybėse prasidėjo prieš trejus metus. 2016 metų sausį Pakruojo rajono policijos skyriuje buvo gautas pranešimas, kad vienos darbuotojos rankinės pavogta piniginė su asmens dokumentais, banko mokėjimo kortele ir pinigais. Iš nukentėjusiosios banko sąskaitos buvo pasisavinta 850 eurų. Nustatyti įtariamojo pareigūnams tada nepavyko.

  Po poros metų vagystė iš kabineto buvo padaryta vienoje Pakruojo uždarojoje akcinėje bendrovėje. Darbuotoja pasigedo piniginės su 180 eurų ir asmens dokumentais. Po poros savaičių buvo užregistruota dar viena vagystė iš kabineto — Pakruojo rajone, Linkuvoje, esančios žemės ūkio bendrovės administracijos pastate. Darbuotojas neteko piniginės su 250 eurų, asmens tapatybės ir banko kortelėmis.

  Visais trimis atvejais vagystės buvo padarytos iš neužrakintų kabinetų. Deja, aptikti įtariamojo pėdsakų irgi nepavyko.

  Šių metų vasario pradžioje pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl vagystės Pakruojo rajone, Linksmučių kaime. Išdaužus girininkijos darbuotojui priklausančio automobilio lango stiklą, buvo pavogta vyriška rankinė su dokumentais.

  Pastebėtina, kad iš pradžių policija nematė ryšio tarp plėšimų ir kiekvieną atvejį tyrė atskirai.

  Teisėsaugininkai nustatė, kad nusikaltėlis nukentėjusiųjų banko kortelėmis ne kartą pasinaudojo Šiaulių ir Panevėžio apskrityse, įsigyjo prekės, bankomatuose išgrynino pinigus. Pareigūnai gavo vaizdo įrašus, kuriuose buvo matyti pinigus iš bankomato imantis vyras, tačiau pagal juos vyro identifikuoti nepavyko, nes jis maskavosi akiniais bei kepurėmis, kurie dengė jo veido dalį.

  Šiaulių policija galbūt nesugebėtų ištirtų tų bylų, tačiau šią vasarą jų kolegos iš Akmenės pranešė, kad sugebėjo nustatyti asmenį, kuris Akmenės rajone vykdė analogiškas vagystes kaip ir Pakruojo rajone. Kratos metu vyro namuose buvo rasti drabužiai, labai panašūs į vyro, stovinčio prie bankomato.

  Kaip rezultatas nusikaltėlis buvo sulaikytas. Ikiteisminio tyrimo metu vyras, kuris yra Šiaulių rajono gyventojas, prisipažino dėl Pakruojo rajone įvykdytų vagysčių. Kaip pareiškė nusikaltėlis, pasinaudoti svetimomis banko mokėjimo priemonėmis jam nebuvo sudėtinga, nes ant dviejų pavogtųjų kortelių jis rado priklijuotus lipdukus su užrašytais PIN kodais.

  Dar šia tema

  Kaune apvogta renovuojama bažnyčia
  Prieš teismą stos Panevėžyje automobilius vogę nepilnamečiai
  Internete paplito vaizdo įrašas apie tai, kaip Paryžiuje pavogtas Banksy meno kūrinys
  Tegai:
  vagystė, Šiauliai, Lietuva

  Svarbiausios temos