06:46 2021 Sausio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.2143
 • RUB91.2538
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  28

  Trispalve papuošti "airBaltic" orlaiviai taip pat atsirado Latvijoje ir Estijoje; "Vilniaus" vardu pavadintas orlaivis buvo pristatytas šią vasarą

  VILNIUS, rugsėjo 16 — Sputnik. Pirmadienį, rugsėjo 16 dieną, oro linijų bendrovės "airBaltic" lėktuvas pirmą kartą nusileido Lietuvos sostinės oro uoste, praneša Vilniaus miesto savivaldybė.

  Lietuviška trispalve nudažytas orlaivis, pavadintas "Vilniaus" vardu, buvo pristatytas šią vasarą.

  Pasak Lietuvos oro uostų vadovo Mariaus Gelžinio, tokia simbolinė dovana — Lietuvos vėliavos spalvomis pražydęs lėktuvas — yra taip pat puikus būdas pažymėti ilgametę "airBaltic" ir Lietuvos oro uostų partnerystę.

  "Labai džiaugiamės ir vertiname "airBaltic" iniciatyvą stiprinti veiklą Lietuvos rinkoje. Tai viena iš trijų daugiausiai Lietuvos keleivių perskraidinančių oro bendrovių. Pirmąjį 2019-ųjų pusmetį Lietuvos oro uostuose didėjo keleivių, skrydžių, pervežtų krovinių skaičius. Tam įtakos turi daugybė faktorių ir sėkmingas bendradarbiavimas su oro vežėjais taip pat yra labai svarbus", — komentavo Gelžinis.

  Lietuvos trispalve nudažyti orlaivį "Airbus A220-300" prireikė 15 tapytojų, 1000 valandų darbo ir 250 litrų grunto, dažų bei lako.

  Anksčiau "airBaltic" orlaiviai taip pat pasipuošė Latvijos ir Estijos vėliavų spalvomis.

  Bendrovės duomenimis, per pirmąjį 2019 metų pusmetį "airBaltic" į Lietuvą ir iš jos skraidino daugiau kaip 240 tūkst. keleivių, o tai — 20 proc. daugiau nei tokiu pačiu metu praėjusiais metais.

  Lietuvos oro uostų tinklui priklauso trys oro vartai Vilniuje, Kaune ir Palangoje. Pernai jie aptarnavo 6,3 mln. keleivių ir 61 tūkst. skrydžių.

  Vasaros sezono metu iš Lietuvos oro uostų 14 skrydžio bendrovių tiesiogiai skraidina 86 reguliariosiomis kryptimis į 67 miestus 27 šalyse.

  Dar šia tema

  Šeremetjevo oro uoste susidūrė lėktuvai — video
  Amerikietė su vaiku rankiniame bagaže buvo sulaikyta oro uoste
  Vilniaus oro uostas plės lėktuvų riedėjimo takus
  Tegai:
  Estija, Latvija, airBaltic

  Svarbiausios temos