09:45 2020 Rugpjūčio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1765
 • RUB86.7275
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  86

  Kaip pažymėjo žurnalistas, Baltijos šalių valdžia sistemingai pažeidžia ir savo, ir ES įstatymų normas, siekdama užkirsti kelią Rusijos žiniasklaidai išsakyti alternatyvų požiūrį

  VILNIUS, rugsėjo 16 — Sputnik. Sputnik Lietuva vyriausiasis redaktorius Maratas Kasemas papasakojo ESBO konferencijos žmogaus teisių klausimais dalyviams apie žurnalistų teisės pažeidimų atvejus Baltijos šalyse.

  Kaip pažymėjo Kasemas, savo darbe tarptautinė agentūra ir radijas "Sputnik" nuolat susiduria su valdžios spaudimu. Tai ypač pastebima Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje, kur nuolat skamba antirusiška retorika ir teiginiai apie būtinybę blokuoti Rusijos žiniasklaidą.

  Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Антон Денисов

  Žurnalistas priminė, kad su persekiojimais susidūrė ne tik Sputnik, bet ir kiti portalai. Visų pirma, šių metų liepą Latvijoje dėl neva keliamos "grėsmės Ukrainos nepriklausomybei" buvo užblokuotas portalas Baltnews.lv, žurnalistams buvo grasinama baudžiamuoju persekiojimu.

  Kaip pabrėžė Kasemas, toks Latvijos valdžios institucijų elgesys šiurkščiai pažeidžia Latvijos Respublikos Konstituciją ir ES normas.

  "Taip valdžia valo informacinę erdvę nuo nepageidaujamos žiniasklaidos", — Kasemą cituoja RIA Novosti.

  Kasemas taip pat priminė, kad Lietuvoje padėtis su Rusijos žiniasklaida — ne ką geresnė. Visų pirma, liepą teismas užblokavo Sputnik Lietuva, dėl tariamo "autorių teisių pažeidimo".

  "Šie veiksmai akivaizdžiai pažeidžia tarptautinę teisę. Vėliau blokavimą panaikino — pašalinome straipsnius, kurie neva neturėjo šaltinio leidimų", — sakė jis.

  Be to, šių metų gegužę vyriausiasis portalo redaktorius tapo politinio persekiojimo Lietuvoje auka, kai jam, ES valstybės piliečiui, penkeriems metams buvo uždrausta atvykti į Lietuvą. 

  "Tai yra ne kas kita, kaip apgalvota Lietuvos specialiųjų tarnybų akcija", — teigė žurnalistas.

  Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse
  © Sputnik /
  Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse

  Dar šia tema

  MIA "Rossija segodnia" sureagavo į Sputnik Lietuva blokuotės atšaukimą
  "The Guardian" atsiprašo už melagingus kaltinimus "Sputnik"
  Rusijos ir Prancūzijos URM aptarė "RT" ir Sputnik padėtį
  Tegai:
  žiniasklaida, Maratas Kasemas, Sputnik Lietuva, Sputnik

  Svarbiausios temos