22:05 2020 Gruodžio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.2151
 • RUB90.8441
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (370)
  23

  Jei anksčiau kontrabandininkai paprastai veždavo apie 200 dėžių rūkalų, dabar pasitaiko atvejų, kai sutalpinama ne mažiau nei tūkstantis dėžių cigarečių kontrabandos

  VILNIUS, rugsėjo 17 — Sputnik. Lietuvos muitinės kriminalinės tarnybos pareigūnai pastaruoju metu vis dažniau susiduria su didžiuliais nelegalių rūkalų gabenimo atvejais, kai paslėpti juos naudojama tik simbolinė maskuotė.

  Apie tai pranešė pareigūnai savo Facebook paskyroje.

  "Darbuojamės — suskaičiavus 2019 m. ikiteisminiuose tyrimuose sulaikytą cigarečių kontrabandą, paaiškėjo, kad jau šių metų rugsėjį viršijome visą pernai sulaikytų nelegalių rūkalų kiekį", — parašė pareigūnai.

  Iš viso iki rugsėjo 16 dienos muitinės kriminalistų pradėtuose ikiteisminiuose tyrimuose sulaikyta 6,2 milijonų pakelių cigarečių, kurių bendra vertė siekia 20,3 milijonų eurų.

  Pernai per visus metus muitinės pareigūnų ikiteisminiuose tyrimuose buvo sulaikyta 6,1 milijonų pakelių rūkalų.

  Pareigūnų teigimu, kaip viena tendencijų išlieka desperatiški šešėlinių verteivų mėginimai vienu ypu įvežti kuo didesnį cigarečių kontrabandos kiekį.

  Kaip pažymi muitinės kriminalinės tarnybos pareigūnai, jei anksčiau kontrabandininkai paprastai veždavo apie 200 dėžių rūkalų, tai šiemet vis dažniau susiduriama su ypač įžūliais atvejais, kai į krovininio vilkiko puspriekabę sutalpinama ne mažiau nei tūkstantis dėžių (apie 0,5 milijono pakelių) cigarečių kontrabandos. Dėl tokio didžiulio nelegalių tabako gaminių kiekio maskuotė priedangos prekėmis tokiais atvejais tebūna simbolinė.

  Temos:
  Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (370)

  Dar šia tema

  Lietuvos muitininkai vėl aptiko cigarečių kontrabandą vilkiko tento lentose
  Lietuvos pasieniečiai sugavo savo kolegą su kontrabandą
  Medininkuose sulaikyto autovežio konstrukcijoje aptikta cigarečių
  Tegai:
  Lietuvos muitinė, kontrabanda

  Svarbiausios temos