23:07 2021 Vasario 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  81

  Pasak Aleksejaus Muchino, Lietuva yra kontroliuojama Vašingtono ir gali tapti "persiuntimo punktu", iš kurio buvęs CŽV darbuotojas bus išsiųstas į JAV

  VILNIUS, rugsėjo 18 — Sputnik. Buvusio Vilniaus mero Artūro Zuoko prašymas yra keistas, mano Politinės informacijos centro generalinis direktorius Aleksejus Muchinas.

  Artūras Zuokas kreipėsi į Lietuvos prezidentą Gitaną Nausėdą prašydamas suteikti buvusiam JAV centrinės žvalgybos valdybos darbuotojui Edvardui Snoudenui politinį prieglobstį.

  Anot politiko, tokiu būdu Lietuva gali prisidėti prie geresnio pasaulio kūrimo, nes Snoudenas — kovotojas už "žmogaus laisves ir teisę į asmens privataus gyvenimo neliečiamumą". Zuokas pridūrė, kad net pasiūlytų Nausėdai suteikti Lietuvos pilietybę buvusiam CŽV darbuotojui.

  "Kas tai, tranzitas į JAV, tiesiai į posėdžių salę? Aš Snoudeno vietoje nedėčiau į tai per daug vilčių... Beje, jis neseniai viešai pasakė, kad tik Rusija neišsigando JAV. O Lietuva yra kontroliuojama iš išorės, todėl abejoju, ar ponui Snoudenui čia šviečia prieglobsčiu. Tai, tiesą sakant, yra persiuntimo punktas tiesiai į Amerikos teismo gniaužtus", — sakė jis.

  Anot Muchino, Lietuvos politiko pareiškimas yra panašus į provokaciją.

  Artūras Zuokas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  2013 metų birželį Snoudenas laikraščiams "The Washington Post" ir "The Guardian" nutekino slaptą medžiagą apie JAV ir Didžiosios Britanijos specialiųjų tarnybų žvalgybos internete programas.

  Jis skrido į Honkongą, o iš ten į Maskvą, kur kurį laiką praleido Šeremetjevo oro uosto tranzitinėje zonoje. Rusija metams suteikė Snoudenui laikiną prieglobstį, su sąlyga, kad jis nutrauks savo veiklą prieš JAV. 2014 metų rugpjūčio mėnesį Snoudenas gavo trejus metus galiojantį leidimą laikinai gyventi šalyje. Šis dokumentas suteikia jam galimybę keliauti ne tik Rusijoje, bet ir užsienyje. 2017 metų sausį leidimas buvo pratęstas iki 2020 metų.

  Dar šia tema

  Trampas nieko nemyli labiau už Putiną, pareiškė Snoudenas
  Tegai:
  JAV, ekspertas, Edvardas Snoudenas

  Svarbiausios temos