08:04 2020 Gruodžio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1980
 • RUB91.1439
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos energetikos strategija ir pasitraukimas iš BRELL (95)
  39

  Pasak Viačeslavo Kulagino, gali būti, kad partneriai už Europos ribų turi šiek tiek mažesnes tų pačių paslaugų kainas

  VILNIUS, rugsėjo 19 — Sputnik. Japonijos kompanijų pritraukimas gali būti naudingas Lietuvai, teigė Rusijos aukštosios ekonomikos mokyklos Pasaulio energetikos rinkų tyrimo centro direktorius Viačeslavas Kulaginas interviu Sputnik Lietuva metu.

  Lietuvos vyriausybė pakvietė Japonijos investuotojus dalyvauti keliuose svarbiuose šalies projektuose: Klaipėdos uosto plėtroje ir Lietuvos energetikos sistemos sinchronizavime su Europos tinklais (išėjimo iš BRELL dalis).

  "Čia akivaizdžiai yra tik ekonominis komponentas. Atitinkamai, jei yra tam tikras projektas, pavyzdžiui, elektros perdavimo linijos statyba, o jo įgyvendinimui reikia pritraukti kokią nors įmonę, tada dalyvauti gali bet kuri įmonė", — teigė ekspertas.

  Pasak Kulagino, nėra jokių problemų atliekant reikiamus darbus su Europos partneriais, "bet turiu omenyje, kad partneriai už Europos ribų turi žemesnes kainas ir jie gali tai padaryti už mažesnius pinigus".

  Baltijos šalių pasitraukimas iš BRELL

  Lietuva, Latvija ir Estija iki 2025 metų planuoja išeiti iš BRELL energijos žiedo. Jos paaiškina savo poziciją noru užsitikrinti energetinę nepriklausomybę nuo Rusijos. Atitinkamas susitarimas buvo pasirašytas tarp Baltijos šalių, Europos Komisijos ir Lenkijos.

  Planuojama, kad Baltijos šalys bus prijungtos prie Europos elektros sistemos per Lenkiją ― per jau sukurtą "LitPol" jungtį ir "Harmony link" jūrinį kabelį, kurį planuojama pastatyti.

  Lietuvos elektros perdavimo operatorius "Litgrid" paskelbė apie darbo su keturių projektų, susijusių su energetikos sistemos sinchronizavimu su žemyninės Europos elektros tinklais, teritoriniu planavimu pradžią. Pirmasis pasirengimo etapas bus skirtas respublikos elektros tinklo stiprinimui ir modernizavimui. Darbus numatyta baigti iki 2025 metų.

  Rusija aktyviai ruošiasi desinchronizacijai su Baltijos šalimis, nes siekia užtikrinti Kaliningrado srities energetinį saugumą. Ateityje energiją regionui gamins keturios naujos elektrinės, kurių bendras pajėgumas sieks apie vieną gigavatą.

  Kaliningrado srities gubernatorius Antonas Alichanovas pažymėjo, kad regiono energetikos sistemos atjungimo rizika, Lietuvai pasitraukus iš BRELL, yra sumažinta iki nulio.

  Be to, Maskva tikisi, kad net ir po to, kai Baltijos šalys pasitrauks iš BRELL, elektros tiekimas respublikoms bus tęsiamas.

  Kai kurie ekspertai mano, kad, Lietuvai pasitraukus iš BRELL, šalyje liks tik energijos tiekimas iš Lenkijos ir jungtis "NordBalt", kurios darbas nuolat sutrinka. Be to, gali padidėti tarifai galutiniams vartotojams.

  Temos:
  Lietuvos energetikos strategija ir pasitraukimas iš BRELL (95)

  Dar šia tema

  Po išėjimo iš BRELL Lietuvai gresia naujas "kainų šokas", rašo žiniasklaida
  Seime aptartos kovos su Astravo AE elektra priemones
  Ekspertas: Lietuva ir Lenkija siūlo Baltarusijai "energetikos spąstus"
  Tegai:
  ekspertas, Japonija, Lietuvos pasitraukimas iš BRELL

  Svarbiausios temos