23:35 2020 Rugpjūčio 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB87.1809
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  27

  Žydų diaspora kreipėsi į Vidaus reikalų ministeriją po to, kai šalia jos būstinės ant šaligatvio pasirodė svastikos simbolis

  VILNIUS, rugsėjo 19 — Sputnik. Lietuvos vidaus reikalų ministerijos vadovė Rita Tamošiūnienė paskelbė apie už viešąją tvarką atsakingų valstybės struktūrų pasirengimą apsaugoti vietinę žydų bendruomenę, praneša TASS.

  Tamošiūnienė pažymėjo, kad jei bendruomenė paprašys pagalbos ir Vidaus reikalų ministerija pamatys, kad egzistuoja reali grėsmė, tada bus teikiama apsauga.

  Lietuvos žydų bendruomenės (LŽB) pirmininkė Faina Kukliansky pareiškė, kad valstybė turėtų garantuoti bendruomenės saugumą. Taip ji sakė po to, kai atsirado svastikos atvaizdas.

  Fašizmo simbolis pasirodė ant šaligatvio likus kelioms dienoms iki Nacionalinės holokausto aukų atminimo dienos, kuri kasmet rengiama rugsėjo 23 dieną. Buvo pažymėta, kad svastika atsirado ten, kur nebuvo stebėjimo kamerų.

  Kukliansky taip pat pabrėžė, kad ženklas atsirado "Tautų Mugės", kurioje Lietuvoje gyvenančios diasporos pristato savo gyvenimą ir tautines tradicijas, metu.

  Lietuvos policija pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal Baudžiamojo kodekso 170 straipsnį dėl tautinės neapykantos kurstymo.

  Dar šia tema

  Buvęs rabinas: žydų bendruomenė moka už bandymą užglaistyti lietuvių kolaborantų kaltę
  Skvernelis apie svastikos atsiradimą: netoleruosime nesantaikos kurstytojų
  Signalas iš JAV: Lietuvai laikas baigti garbinti nacių kolaborantus
  Tegai:
  Vidaus reikalų ministerija (VRM), fašizmas, Lietuvos žydų bendruomenė

  Svarbiausios temos