02:05 2020 Birželio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1194
 • RUB77.0055
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  24

  Spektaklis pasakoja apie Lietuvą ir jos formavimąsi, istorija susipynusi su mitologija, o aktoriai pasakoja apie mirtį gyvenant toliau

  VILNIUS, rugsėjo 20 — Sputnik. Majakovskio teatre įvyks lietuvių režisieriaus Eimunto Nekrošiaus spektaklio "Kalės vaikai" premjera. Ji vyks spalio 15 ir 16 dienomis.

  "Kalės vaikai", kurio premjera įvyko praėjusių metų vasarį, buvo paskutinis Nekrošiaus teatro kūrinys, pastatytas pagal to paties pavadinimo romaną, kurį sukūrė Lietuvos prozininkas ir scenaristas, taip pat buvęs Lietuvos kultūros ministras Saulius Šaltenis.

  Spektaklis pasakoja apie Lietuvą ir jos formavimąsi, istorija susipynusi su mitologija, o aktoriai pasakoja apie mirtį gyvenant toliau.

  Сцена из спектакля Эймунтаса Някрошюса Сукины дети, архивное фото
  © Photo : D.Matvejev
  Scena iš Eimunto Nekrošiaus spektaklio "Kalės vaikai"

  Susidaro įspūdis, kad Nekrošius šiame spektaklyje susiejo daugybę praeities dalykų ir per tautinio identiteto prizmę sugebėjo papasakoti apie amžinuosius dalykus ir sąvokas — apie meilę ir išdavystę, tikėjimą ir ydas, gyvenimą ir mirtį.

  Spektaklį "Kalės vaikai" teatro kritikai pažymėjo kaip ryškiausią 2018 metų Lietuvos premjerą, o tų pačių metų lapkričio pabaigoje režisierius mirė.

  Nekrošius tapo orientyru pasaulio teatro istorijoje. Rusijoje buvo pripažintas jo talentas ir kultūrinis ryšys su rusais. Teatralai reguliariai eidavo į savo mažąjį teatrą "Meno Fortas" Vilniuje į premjeras ir lankydavosi jo spektakliuose Maskvos turo metu.

  Režisierius statė spektaklius visame pasaulyje, įskaitant Giuseppe Verdi "Makbetą" Maskvos Didžiajame teatre ir Leonido Desiatnikovo "Rozentalio vaikai" Tautų teatre. Jo darbai buvo pristatyti "Teatro Comunale" ir "Maggio Musicale" teatre Florencijoje, Milano "La Scala", Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre bei Lietuvos nacionaliniame dramos teatre.

  Сцена из спектакля Эймунтаса Някрошюса Сукины дети, архивное фото
  © Photo : D.Matvejev
  Scena iš Eimunto Nekrošiaus spektaklio "Kalės vaikai"

  Gastroles, skirtas Nekrošiaus atminimui, organizavo prodiuseris Leonidas Robermanas ir teatro agentūra "Art Partner XXI".

  © Photo : D.Matvejev
  Spektaklio "Kalės vaikai" plakatas
  Tegai:
  Lietuva, Maskva, spektaklis, Eimuntas Nekrošius

  Svarbiausios temos