08:41 2020 Rugpjūčio 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  67

  Šį sekmadienį autobusai išvažiuos į 89-ąjį maršrutą, kuris taps pirmuoju visiškai elektrifikuotu maršrutu visoje šalies viešojo transporto istorijoje

  VILNIUS, rugsėjo 20 — Sputnik. Penktadienį Vilniaus autobusų parką papildė penki pirmieji Lietuvoje elektriniai autobusai "Karsan Jest Elektric", praneša Vilniaus savivaldybė.

  Elektrinių autobusų ir pakrovimo įrenginių sandorio vertė 1,510 mln. eurų, o pats pirkimas finansuotas UAB "Vilniaus viešasis transportas" lėšomis.

  Autobusai įsigyti iš tiekėjų grupės, sudarytos iš UAB "TM Service" ir autobusų gamintojo iš Turkijos "Karsan Otomotiv Sanayii ve Ticaret A. S.".

  Новые электробусы Karsan Jest Elektric в Вильнюсе
  Elektriniai autobusai "Karsan Jest Elektric"

  Autobuse vienu metu gali važiuoti 23 keleiviai — jame yra 10 sėdimų vietų, įskaitant vairuotojo, taip pat 12 stovimų ir 1 vieta neįgaliesiems. Žemos grindys leidžia keleiviams įlipti ir išlipti itin lengvai, o nepriklausoma klimato kontrolės sistema užtikrins, kad žiemą salone būtų šilta, vasarą — vėsiau.

  Kompaktiško autobuso ilgis 5,8 metro, dėl to šiais autobusais keleivius vešime siauromis senamiesčio ir jo prieigų gatvėmis. Autobusų salone sumontuotas LED apšvietimas, vaizdo ir garso sistemos, "Bluetooth", USB lizdai ir vaizdo kameros.

  Pasak UAB "Vilniaus viešasis transportas" generalinio direktoriaus Rimanto Markausko, jau netrukus į gatves išriedės dar 10 naujų mažos talpos autobusų, vykdomas 50 triašių suspaustomis gamtinėmis dujomis varomų autobusų pirkimas, vėliau planuojama pradėti 70 hibridinių (20 triašių ir 50 dviašių) autobusų pirkimą.

  Новые электробусы Karsan Jest Elektric в Вильнюсе
  Elektriniai autobusai "Karsan Jest Elektric"

  88 kWh galingumo elektriniuose autobusuose sumontuoti BMW varikliai, išvystantys 290 Nm sukimo momentą ir turintys dvigubas ličio jonų baterijas.

  Autobusų gamintojai kartu su kiekviena nauja elektrine viešojo transporto priemone pristatė ir įkrovimo įrenginius — autobusų traukos baterijos bus įkraunamos UAB "Vilniaus viešasis transportas" patalpose, Verkių transporto departamente. Be to, autobusuose sumontuotos standartinės Combo-2 (CCS) jungtys, kuriomis traukos baterijas mieste bus galima įkrauti nuo esančių elektrinių automobilių įkrovimo stotelių. Naudojant greito krovimo funkciją, autobusas per 55 minutes gali būti įkrautas iki 80%.

  Новые электробусы Karsan Jest Elektric в Вильнюсе
  Elektriniai autobusai "Karsan Jest Elektric"

  Nuo šio savaitgalio naujus autobusus galės išbandyti visi sostinės keleiviai. Sekmadienį, rugsėjo 22 dieną, kurią bus minima Tarptautinė diena be automobilio ir baigiama šių metų Europos judumo savaitė, jie išvažiuos į 89-ąjį maršrutą, kuris taps pirmuoju visiškai elektrifikuotu maršrutu visoje šalies viešojo transporto istorijoje.

  Primenama, kad Diena be automobilio sostinėje yra nemokamo viešojo transporto diena, tad šį sekmadienį visais autobusais ir troleibusais bus galima vykti nemokamai.

  Dar šia tema

  Vilniuje perkami pirmieji elektriniai autobusai
  Į Klaipėdos gatves greitai išriedės 18 ekologiškų autobusų
  Kauno merija parodė naujus mikroautobusus
  Tegai:
  autobusai, autobusas, Lietuva, Vilnius

  Svarbiausios temos