13:58 2020 Rugpjūčio 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1771
 • RUB86.3013
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  21

  Jaukai su vakcina yra saugūs ir nekelia pavojaus žmonių ir gyvūnų sveikatai, tačiau gyventojai, radę jauką, raginami jo neliesti

  VILNIUS, rugsėjo 21 — Sputnik. Lietuva, Latvija ir Balratusija pasirašė bendradarbiavimo susitarimą dėl laukinių gyvūnų oralinės vakcinacijos Baltarusijos teritorijoje, praneša Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba.

  Latvijos ir Lietuvos maisto ir veterinarijos tarnybos ir Baltarusijos žemės ūkio ir maisto ministerijos atstovai pasirašė susitarimą, kurio pagrindu bus skirtas Europos Sąjungos finansavimas laukinių gyvūnų pasiutligės likvidavimui šalių pasienio teritorijose.

  Jaukai su vakcina bus mėtomi iš lėktuvų buferinėje zonoje — pasienio teritorijose, 50 km atstumu nuo Lietuvos ir Latvijos valstybinių sienų. Priklausomai nuo oro sąlygų, šį vakcinavimo etapą planuojama baigti gruodžio mėn. Numatoma, kad vakcina bus išmėtyta 33 000 kv. km plote.

  Приманка с вакциной от бешенства
  Jaukas su vakcina nuo pasiutligės

  Mėtomi jaukai su vakcina yra saugūs ir nekelia pavojaus žmonių ir gyvūnų sveikatai, tačiau gyventojai, radę jauką, raginami jo neliesti, nes viduje yra aštri membrana su vakcina, kuri gali šiek tiek sužeisti. 

  Radus jauką prie gyvenamųjų namų, būtina apie tai pranešti teritorinei valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai, kurios specialistai atvyks jo paimti. 

  Jei tokį jauką netyčia surado ir suėdė augintinis, rekomenduojama keletą dienų stebėti jo sveikatos būklę, pasikonsultuoti su veterinarijos gydytoju. Naminiams gyvūnams šie jaukai taip pat nepavojingi, tačiau perdozavus galimos komplikacijos.

  Pastaraisiais metais Lietuvoje pasiutligės atvejų beveik nepasitaiko. Tačiau kaimyninėse šalyse, pvz., Baltarusijoje, pasiutligė yra paplitusi tarp naminių ir laukinių gyvūnų, todėl išlieka pavojus, kad užsikrėtę ar sergantys gyvūnai atklys ir į Lietuvą.

  Laukinių gyvūnų vakcinaciją pasienio su Baltarusija ruože šių metų rugsėjo 9 dieną pradėjo ir kaimyninė Latvija.

  Dar šia tema

  Politologas: Vakarai gali mėginti užmegzti dialogą su Minsku, padedami Lietuvos
  Minskas primena, kad Lietuva tebeperka Baltarusijos elektrą
  Ekspertas paaiškino, kodėl Lietuva negali varžytis su Minsku energetikoje
  Tegai:
  Minskas, Latvija, Lietuva

  Svarbiausios temos