10:24 2020 Birželio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1136
 • RUB78.4416
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  32

  Atsiradus naujajai trumpųjų sustojimų sistemai, vairuotojai nemokamai galės stabtelėti iki 10 minučių ir per šį laiką išleisti keleivius

  VILNIUS, rugsėjo 21 — Sputnik. Vilniaus oro uoste ruošiamasi pradėti automobilių užkilimo kelio arba "Kiss and Fly" bebarjerės sistemos įrengimo darbus, praneša miesto savivaldybė.

  Kitų metų pradžioje atsiradus naujajai trumpųjų sustojimų sistemai, vairuotojai kontroliuojamoje zonoje nemokamai galės stabtelėti iki 10 minučių ir per šį laiką išleisti keleivius. Ilgesnis stovėjimas bus apmokestintas.

  Pirmoje eismo juostoje atsiras specialiai pažymėtos vietos trumpajam keleivių išlaipinimui, o antroji bus skirta tik transporto priemonėms išvažiuoti, išleidus keleivius. Ant panduso įvažiuojančios ir nuo jo nuvažiuojančios transporto priemonės bus fiksuojamos, vykdant jų prastovėto laiko kontrolę ir apmokestinimą.

  "Įdiegsime bebarjerę patekimo kontrolės sistemą, o transporto priemonių įvažiavimo ir išvažiavimo laiką fiksuos skaitmeninės valstybinių numerių atpažinimo kameros. Automobiliui išvažiuojant, sistema suskaičiuos, kiek laiko praleista ant panduso ir įvertins, ar nebuvo viršytas leistinas stovėjimo laikas", — paaiškina oro uosto vadovas Dainius Čiuplys.

  Pagal naująsias taisykles numatyta, kad kiekvienam vairuotojui, norinčiam patekti prie išvykimo terminalo ir išleisti keleivius, bus leidžiama ant panduso užvažiuoti vieną kartą per valandą nemokamai ir stovėti ne ilgiau kaip 10 min.

  Vilniaus oro uosto vadovas teigia, kad tokia sistema reikalinga norint mažinti transporto spūsčių problemą oro uosto prieigose, mat neretai vairuotojai nesilaiko užvažiavimo take galiojančių reikalavimų ir ne tik išlydi keleivius, bet ir stovi panduso vietose, nors tai daryti draudžiama.

  Naujos eismo kontrolės sistemos diegimo darbai prasidės iškart po panduso dangos remonto, kuris bus baigtas spalio viduryje.

  Planuojama, kad naujoji sistema sostinės oro uoste pradės veikti jau 2020 metų pradžioje .

  Viešąjį konkursą dėl naujosios sistemos įrengimo laimėjusi įmonė "Unipark" (UAB "Stova") įsipareigojo įgyvendinti prie keleivių išvykimo terminalo esančio panduso kontrolės bei apmokestinimo administravimo darbus.

  Dar šia tema

  Vilniaus oro uoste įrengiami automatai su nemokamu geriamuoju vandeniu
  Vilniaus oro uoste vyks antžeminių paslaugų teikimo patikrinimas
  Vilniaus oro uosto rekonstrukcija kainuos apie 17,3 mln. eurų
  Lėktuvų stebėjimo aikštelė šalia Vilniaus oro uosto atsiras šių metų pabaigoje
  Tegai:
  Vilnius, Vilniaus oro uostas

  Svarbiausios temos