10:55 2021 Sausio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  28

  Apgaule vengiant sumokėti 21 procentą PVM buvo pasinaudota trimis Kaune registruotomis bendrovėmis

  VILNIUS, rugsėjo 23 — Sputnik. Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Kauno apygardos valdyba atlieka ikiteisminį tyrimą, kuriame keturi televizorių prekeiviai įtariami sukčiavimu ir apgaulingu apskaitos tvarkymu, rašoma tarnybos pranešime.

  Preliminariai skaičiuojama, kad per kelerius metus į valstybės biudžetą nesumokėta beveik 200 tūkst. eurų pridėtinės vertės mokesčio (PVM). Atliekamą ikiteisminį tyrimą kontroliuoja ir jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūra.

  Pirminiais tyrimo duomenimis, keturi kauniečiai, tarp kurių yra dviejų Kaune registruotų bendrovių direktoriai, iš Europos Sąjungos valstybėse esančių bendrovių pirko televizorius. Buhalterijos dokumentuose buvo įrašyta, kad televizorius perka kaip tik kelių įtariamųjų turimos garso ir vaizdo technika prekiaujančios bendrovės. Pastarosios visus įsigytus televizorius realizuodavo neva vienam pirkėjui — Didžiojoje Britanijoje registruotai bendrovei, kuriai per trejus metus parduota prekių už beveik 1 mln. eurų.

  Atliekant tyrimą nustatyta, kad Didžiojoje Britanijoje registruota bendrovė yra neveikianti — Jungtinės Karalystės mokesčių administratorius nepatvirtino, kad ji būtų gavusi televizorius ar apmokėjusi už juos.

  Sandoriai su Didžiosios Britanijos bendrove galėjo būti fiktyvūs, o televizoriai buvo parduoti Lietuvoje. Apgaule vengiant sumokėti 21 proc. PVM buvo pasinaudota trim Kaune registruotomis bendrovėmis. 

  Nuo 500 iki kelių tūkstančių eurų kainuojantys televizoriai buvo parduodami savo pažįstamiems arba internetu gavus užsakymus. Beveik 20 proc. pigesni televizoriai iš tiekėjų buvo atgabenami naudojantis siuntas pervežančių bendrovių paslaugomis. Surinkta duomenų, kad šie pardavimai nebuvo fiksuojami nė vienos bendrovės buhalterijoje, nebuvo sumokėtas 21 proc. siekiantis PVM, kas sudarė beveik 200 tūkst. eurų.

  Prieš teismą stos kontrabandiniais pesticidais prekiavę kauniečiai >>

  Ikiteisminio tyrimo metu FNTT Kauno apygardos valdybos tyrėjų atliktų kratų metu buvo rasti ir paimti įvairūs dokumentai, užrašai, susiję su televizorių prekyba. Televizorių pardavėjams pareikšti įtarimai dėl sukčiavimo ir apgaulingo apskaitos tvarkymo. Jiems paskirta kardomoji priemonė — rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

  Dar šia tema

  Apsaugos bendrovei vadovavę sutuoktiniai pasisavino beveik 700 tūkst. eurų
  Pinigų plovimo tinklas: juo naudojosi ir ugniagesių automobilius montuojanti bendrovė
  Internetinės parduotuvės savininkas pasisavino beveik ketvirtį milijono eurų
  Tegai:
  Kaunas, apgaulė

  Svarbiausios temos