20:29 2020 Gegužės 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1136
 • RUB78.4416
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  19

  Nacionalinė žemės tarnyba kontroliuos, kad nebūtų galima įsigyti daugiau žemės ūkio paskirties žemės, nei leidžiama pagal įstatymą

  VILNIUS, rugsėjo 24 — Sputnik. Lietuvoje siekiama stiprinti žemės ūkio paskirties žemės perleidimo kontrolę, kad asmenys nuosavybės teise neįgytų daugiau žemės ūkio paskirties žemės nei leidžiama pagal įstatymą, praneša Seimo spaudos tarnyba.

  Žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo įstatymo pataisoms antradienį po svarstymo pritarė Seimas.

  Svarstomomis pataisomis siūloma suteikti teisę Nacionalinei žemės tarnybai, kilus įtarimui, tikrinti žemės ūkio paskirties žemės perleidimo sandorio atitiktį įstatymo nuostatoms ir reikalauti iš valstybės ar savivaldybių institucijų, įstaigų ar įmonių, kitų juridinių ir fizinių asmenų bei užsienio organizacijų pateikti dokumentus ir informaciją.

  Žemės ūkio ministerija, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Александр Липовец

  Atlikusi patikrinimą ir nustačiusi pažeidimą dėl didžiausio galimo įsigyti žemės ūkio paskirties žemės ploto, Nacionalinė žemės tarnyba asmeniui turėtų pasiūlyti parduoti valstybei už žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo kainą arba vidutinę rinkos vertę viršijančią žemės ūkio paskirties žemės ploto dalį.

  Jeigu nustatytas viršijantis žemės ūkio paskirties žemės plotas sudarytų tik žemės sklypo dalį ir pagal teisės aktų nuostatas, reglamentuojančias žemės sklypų formavimą, padalijus žemės sklypą, negalima būtų suformuoti racionalių ribų ir dydžio žemės ūkio paskirties žemės sklypų, pasiūlymas parduoti būtų teikiamas dėl viso žemės ūkio paskirties žemės sklypo arba valstybė taptų šio žemės sklypo bendraturtė.

  Jeigu asmuo nesutiktų su pasiūlymu, Nacionalinė žemės tarnyba, gindama viešąjį interesą, galėtų pareikšti ieškinį teismui dėl žemės ūkio paskirties žemės, įsigytos pažeidžiant įstatymo nuostatas, perdavimo valstybės nuosavybėn.

  Už naujas nuostatas balsavo 59 Seimo nariai, prieš — 1, susilaikė 20 parlamentarų. Tam, kad jos būtų priimtos, Seimas turės balsuoti dar kartą.

  Dar šia tema

  Lietuvos ir Indijos žemės ūkio ministerijos pasirašė bendrų darbų planą
  ES atskleista Europos žemės ūkio produktų pardavimų Rusijai sukčiavimo schema
  Pekinas leidžia Lietuvai eksportuoti į Kiniją daugiau žuvies produkcijos
  Ekonomistas: Lietuvos ūkio laukia rimtas smūgis
  Tegai:
  žemės ūkis, žemė, Seimas

  Svarbiausios temos