22:29 2021 Sausio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB89.6369
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  "Rail Baltica" statyba (72)
  44

  Ekspertai mano, kad geležinkelio linijos, jungiančios Baltijos ir Europos šalis, poreikis jaučiamas jau seniai

  VILNIUS, rugsėjo 25 — Sputnik. Įgyvendinus projektą "Rail Baltica", traukiniai taps madingiausiu viešuoju transportu, praneša Susisiekimo ministerijos spaudos tarnyba.

  Manoma, kad nuo 2030 metų "Rail Baltica" keleiviniai traukiniai per metus iš Varšuvos į Taliną perveš 4,5 mln. keleivių.

  "Lietuvos geležinkelių" grupės keleivių vežimo bendrovės "LG Keleiviams" vadovas Linas Baužys teigė, kad atsiradus "Rail Baltica", Lietuvoje laukiama transporto revoliucijos. Anot vadovo, naujoji geležinkelio linija atvers puikias galimybes keliautojams.

  "Keleiviniai traukiniai jau dabar tapo labai patrauklia alternatyva kitoms transporto rūšims, pavyzdžiui, tarp Vilniaus ir Kauno bei Klaipėdos maršrutai perveža tikrai daug keleivių, matome, kad tai rimtas konkurentas automobiliams", — teigė Baužys.

  Pasak jo, Lietuva taip pat gali sekti Šveicarijos pavyzdžiu, kur viešasis transportas organizuojamas taip, kad autobusai būtų suderinti su traukinių tvarkaraščiu.

  Baužys pažymėjo, kad "Rail Baltica" prisidės prie tarptautinio turizmo plėtros, nes tai padarys kelius į Lietuvos oro uostus prieinamesniais.

  Judumo ekspertė Kristina Gaučė pažymėjo, kad žmonės pirmenybę teiktų traukiniui, o ne keleiviniam automobiliui, nes jie gali skaityti, žiūrėti filmus ir bendrauti kelyje. Be to, "Rail Baltica" supaprastins Panevėžio ir Marijampolės gyventojų, kurie galės greitai patekti į Kauną ir Vilnių, gyvenimą, o tai labai paveiks studijų ir darbo vietos pasirinkimą.

  Be to, Gaučė pažymėjo, kad geležinkelis skatina turizmo plėtrą, nes lietuviai galės iš "Rail Baltica" persėsti į bendrą Europos geležinkelių sistemą "Inter Rail".

  "Kaunas IN" skaičiavimais, turistų srautas Kaune galėtų išaugti iki penkių procentų, jei pradėtų važiuoti greitieji "Rail Baltica" traukiniai. Tikimasi, kad daugiausia turistų atvyks iš Latvijos, Estijos, Lenkijos, Vokietijos ir Suomijos.

  "Kaunas IN" turizmo skyriaus vadovė Inga Pažereckaitė-Kalėdienė pažymėjo, kad Europos geležinkelio linijos, jungiančios Lietuvą ir Europą, poreikis jaučiamas jau seniai.

  "Turistai europiečiai įpratę patogiai keliauti traukiniais, todėl dažnai sulaukiame individualiai keliaujančių turistų klausimų apie galimybes keliauti traukiniais tarp Baltijos šalių ir Varšuvos", — sakė ji.

  Dabartiniais "Rail Baltica" skaičiavimais, kelionė nuo Panevėžio iki Kauno truks 38 minutes, nuo Vilniaus iki Kauno — 36 minutes. Kelionė iš Kauno į Rygą truks apie pusantros valandos, o iš Panevėžio — mažiau nei valandą. Iš Kauno į Taliną galima nuvažiuoti per tris valandas, o iki Varšuvos — mažiau nei per penkias valandas.

  "Rail Baltica" projektas

  "Rail Baltica" — geležinkelių infrastruktūros projektas Baltijos regione, integruosiantis Baltijos šalis į Europos geležinkelių tinklą. Linija sujungs Helsinkį, Taliną, Pernu, Rygą, Panevėžį, Kauną, Vilnių, Varšuvą.

  Bendra apskaičiuota projekto investicijų suma Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje yra apie 5,788 mlrd. eurų. Investicijų Lietuvoje suma siekia apie 2,474 mlrd. eurų, iš kurių iki 85%, tikimasi, finansuos ES.

  Kaip ne kartą pažymėjo ekspertai, greičiausiai, projektas bus nepelningas keleivių pervežimui ir paprastų krovinių gabenimui, o vienintelė jo paskirtis yra karinė.

  Kaip anksčiau pranešė Sputnik Lietuva, kovo mėnesį bendros Lietuvos, Latvijos ir Estijos įmonės "RB Rail" valdybos narys Kasparas Rokenas pareiškė, kad "Rail Baltica" yra ne karinis projektas, o iniciatyva "pagerinti infrastruktūrą". Po to balandžio pradžioje Masiulis pareiškė, kad "Rail Baltica" yra "vienas iš prioritetinių objektų užtikrinant Lietuvos nacionalinį saugumą ir karių mobilumą regione".

  Temos:
  "Rail Baltica" statyba (72)

  Dar šia tema

  Kauno pašonėje ryškėja naujų "Rail Baltica" projekto tunelių kontūrai — video
  Lietuvos susisiekimo ministras pasakojo JAV apie "Rail Baltica" karinę reikšmę
  Estijoje prasidėjo pirmieji būsimo geležinkelio "Rail Baltica" tiesimo darbai
  Tegai:
  Baltijos šalys, Europa, Rail Baltica

  Svarbiausios temos