05:45 2020 Kovo 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.0977
 • RUB86.3819
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  27

  Kauno regiono atstovai savivaldybės veiksmus pavadino "grobuoniškais" ir "pražūtingais Lietuvos savivaldai"

  VILNIUS, rugsėjo 25 — Sputnik. Kauno rajono bendruomeninių organizacijų atstovai kreipėsi į Seimą su prašymu apsaugoti juos nuo Kauno politikų, nuo mero Visvaldo Matijošaičio ambicijų, praneša Seimo spaudos tarnyba.

  Seimo narė Raminta Popovienė papasakojo, kad Kauno miesto savivaldybė paskelbė planą prijungti prie miesto 99 Kauno rajono miestelius ir kaimus iš 13 seniūnijų.

  "Kai visoje Europoje vyksta decentralizacijos procesai, siekiant priartinti valdžią prie žmonių, Lietuvoje kelią skinasi precedento neturintis atvejis: vienos savivaldybės taryba perbraižo žemėlapius ir skelbia apklausą kitoje savivaldybėje", — pareiškė ji.

  Popovienė paragino Vyriausybę, vidaus reikalų ministrę ir kitus Seimo narius nutraukti "chaotišką, darnios savivaldos modelį ardantį procesą, kuris paliks negrįžtamas pasekmes ne tik Kauno regionui, bet ir Lietuvos savivaldai".

  Karmėlavos ir Ramučių gyventojų interesams atstovaujančios asociacijos pirmininkė Greta Varnaitė- Venskienė pažymėjo, kad jai ne kartą buvo skambinta ir paklausta, kaip tai palies mokyklų, bendruomenių, kultūros, socialinių  įstaigų gyvenimą, žemdirbių interesus.

  Kauno rajono bendruomeninių organizacijų sąjungos pirmininkė Eglė Juozapavičienė kreipėsi į žurnalistus ir Seimo narius su prašymu apginti gyventojų interesus.

  "Negalima padaryti precedento, kad šiais laikais galima perdalyti teritorijas pagal kieno nors įgeidžius", — sakė ji.

  Sociologas Gediminas Merkys padarė išvadą, kad tokius Kauno savivaldybės veiksmus galima vadinti "grobuoniškais".

  Kauno meras viešai pabrėžia, kad žmonės, oficialiai deklaravę gyvenamąją vietą Kauno rajone, naudojasi Kauno miesto infrastruktūra ir kitomis lengvatomis, tačiau laurų vainiką ant galvos matuojasi Kauno rajono meras Valerijus Makūnas.

  Matijošaitis pažadėjo, kad kai tik rajono gyventojai taps miesto gyventojais įrengti geresnes gatves, šaligatvius. Be to, jis pažadėjo išspręsti viešojo transporto problemas. Miesto taryba, siekdama įgyvendinti Kauno mero idėją, paprašė vyriausybės surengti mini referendumą 99-iuose Kauno rajono miestuose ir kaimuose.

  Dar šia tema

  Fotofaktas: Kaune ant policijos automobilio nukrito apšvietimo stulpas
  Sekmadienį Vilniuje ir Kaune galima nemokamai keliauti viešuoju transportu
  Tegai:
  Seimas, Kaunas

  Svarbiausios temos