02:37 2020 Vasario 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.0790
 • RUB68.8060
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  21

  Per aštuonis šių metų mėnesius ŽIV infekcija diagnozuota 96 asmenims, iš kurių 66 vyrai, likusi dalis — moterys. Trečdalis ŽIV užsikrėtusių asmenų užsikrėtė per švirkščiamuosius narkotikus

  VILNIUS, rugsėjo 26 — Sputnik. Vilniaus apskrityje per aštuonis šių metų mėnesius registruoti 42 nauji užsikrėtusieji ŽIV, praneša Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras.

  Tai daugiausia naujų ŽIV atvejų, palyginti su kitomis apskritimis. Pabrėžiama, kad pusė susirgusių Vilniaus apskrityje užsikrėtė per švirkščiamuosius narkotikus.

  Šiais metais ŽIV infekcija diagnozuota beveik visų apskričių gyventojams. Po 15 naujų ŽIV atvejų nustatyta Kauno ir Klaipėdos apskrityse, septyni — Šiaulių, po keturis Panevėžio ir Telšių, po du — Marijampolės ir Tauragės apskrityse.

  Tik Utenos apskrityje nebuvo užregistruota nė vieno naujo ŽIV atvejo.

  Registruoti ir keturi ŽIV užsikrėtę užsieniečiai (Latvijos, Estijos, Didžiosios Britanijos ir Ispanijos piliečiai), iš kurių du užsikrėtę per narkotikų vartojimą.

  Iš viso šiemet per aštuonis šių metų mėnesius ŽIV infekcija Lietuvoje diagnozuota 96 asmenims, iš kurių trečdalis (30) moterų, likusieji — vyrai.

  Tai penkiais atvejais mažiau nei pernai ir pusantro karto mažiau nei užpernai per tą patį laikotarpį.

  Trečdalis visų naujų šiemet registruotų ŽIV užsikrėtusių asmenų šia infekcija užsikrėtė per švirkščiamųjų narkotikų vartojimą.

  Pasak ULAC direktoriaus Sauliaus Čaplinsko, praktika rodo, kad nuo narkotikų priklausomam žmogui pirmiausia reikia pagalbos dėl priklausomybės, o tik po to atsiranda motyvacija gydytis nuo ŽIV infekcijos.

  "Siekiant ŽIV prevencijos tikslų pirmiausia nuo narkotikų priklausomam žmogui reikia suteikti priklausomybių gydymo paslaugas, tačiau Lietuvoje šių paslaugų prieinamumas yra aiškiai nepakankamas ir tai rodo ŽIV infekcijos plitimas narkotikus vartojančių asmenų grupėje", — pažymėjo Čaplinskas.

  ULAC duomenimis, nors ŽIV ligos gydymas visiems užsikrėtusiems yra Lietuvoje nemokamas ir skiriamas iš karto diagnozavus ŽIV infekciją, tačiau kas antras tų, kuriems šiemet diagnozuota ŽIV infekcija, dėl šios ligos gydymo nesikreipė.

  Iš viso iki šių metų rugsėjo 1 dienos Lietuvoje užregistruoti 3268 ŽIV užsikrėtę asmenys, iš kurių beveik 80 proc. vyrai ir keturis kartus mažiau moterų.

  Daugiausia — beveik 6 iš dešimties — užsikrėtusiųjų ŽIV Lietuvoje užregistruota tarp švirkščiamųjų narkotikų vartotojų, ketvirtadalis užsikrėtė per heteroseksualius santykius, beveik 9 proc. — per homoseksualius santykius ir tiek pat užsikrėtusiųjų užsikrėtimo ŽIV būdas nenustatytas.

  Lietuvoje registruoti septyni perinataliniu būdu ŽIV užsikrėtę vaikai.

  Dar šia tema

  Besilaukiančios moterys bus nemokamai tiriamos dėl hepatito B
  Žudikas №1 pasaulyje
  Lietuvoje bus įkurti mobilūs kabinetai nuo narkotikų priklausomiems žmonėms padėti
  2018 metais apie 1,7 mln. žmonių užsikrėtė ŽIV
  Tegai:
  ŽIV, Vilnius

  Svarbiausios temos