05:20 2020 Birželio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1194
 • RUB77.0055
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  51

  Kasmet į Vilniaus lietuvių namus atvažiuoja mokytis po 15 mokinių iš Luhansko ir Donecko sričių karo zonos, šiemet Švietimo, mokslo ir sporto ministerija paramą suteiks keturiems asmenims iš Ukrainos

  VILNIUS, rugsėjo 27 — Sputnik. Valstybė parems ukrainiečių iš Luhansko ir Donecko karo zonos studijas Lietuvoje, penktadienį pranešė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

  "Ukrainiečiams jaunuoliams, atvykusiems iš Luhansko ir Donecko sričių karo zonos ir įgijusiems vidurinį išsilavinimą Vilniaus lietuvių namuose, bus finansuojamos studijos Lietuvos valstybinėse aukštosiose mokyklose", — rašoma pranešime spaudai.

  Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius pasirašė įsakymą dėl paramos teikimo keturių asmenų iš karo zonos pirmosios pakopos ir vientisosioms studijoms.

  Pagal Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos patvirtintą tvarką, paramą studijų kainai padengti kasmet gali gauti iki 15-os studentų ukrainiečių, įgijusių vidurinį išsilavinimą Lietuvoje.

  Nuo karo nukentėję vaikai iš Ukrainos mokytis Lietuvoje priimami nuo 2014 m. pagal Vyriausybės nutarimą dėl lėšų skyrimo ir humanitarinės pagalbos suteikimo Ukrainai. Kasmet į Vilniaus lietuvių namus atvažiuoja mokytis po 15 mokinių iš Luhansko ir Donecko sričių karo zonos. Lietuva finansuoja šių vaikų mokymo ir apgyvendinimo išlaidas.

  Lietuva nuo 2014 metų, kai Ukrainoje įvyko valstybės perversmas ir šalies pietryčiuose prasidėjo karinis konfliktas, politiškai palaiko Ukrainą, remia ją visomis įmanomomis ir teisiškai leidžiamomis formomis, įskaitant karinę paramą. Be to, Lietuva tiekia Ukrainai šaudmenis. Šių metų vasarį Vyriausybė priėmė nutarimą, kuriuo Lietuva neatlygintinai Ukrainos gynybos ministerijai perdavė 255 tūkst. eurų vertės šaudmenis.

  Taip pat Lietuvoje gydomi ir reabilituojami sužeisti Ukrainos kariai.

  Dar šia tema

  Kaip nuo 2019 metų keičiasi stojimo į aukštąsias mokyklas tvarka
  Deputatas paskaičiavo, kiek kainuoja nemokamas mokslas Lietuvoje
  Tegai:
  studijos, aukštasis mokslas, parama, Ukraina, Doneckas, Luhanskas

  Svarbiausios temos