16:49 2020 Kovo 31
Tiesioginis eteris
 • USD1.1034
 • RUB88.1385
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  38

  Baltarusijos naftos kompanija spėja, kad šiemet bus pristatyta 1,4 milijono tonų krovinių, o kitais metais eksporto apimtis padidės iki dviejų milijonų tonų

  VILNIUS, rugsėjo 27 — Sputnik. Baltarusijos naftos kompanija (BNK) kitais metais planuoja padidinti naftos produktų eksportą per Lietuvą, pranešė bendrovės generalinio direktoriaus pavaduotojas Sergejus Gribas, praneša Tut.by.

  Preliminariais BNK skaičiavimais, šiemet per Latvijos ir Estijos uostus bus pristatyta 4,6 milijono tonų Baltarusijos naftos produktų, o per Lietuvą — 1,4 milijono tonų. Tačiau 2020 m. laukiama pokyčių.

  "2020 metais planuojame didinti tiekimą per Lietuvos uostus. Tai pirmiausia susiję su jų tarifų politika", — teigė Gribas.

  BNK skaičiavimais, per Lietuvą bus gabenami du milijonai tonų naftos produktų, o per kaimyninius Baltijos šalies uostus — keturi milijonai tonų.

  Gribas taip pat padėkojo Lietuvos ambasadoriui Baltarusijoje Andriui Pulokui už jo "aktyvų darbą, kad Lietuvos kryptis būtų įdomi Baltarusijai".

  Apskritai BNK ketina išlaikyti naftos produktų eksportą praėjusių metų 11 milijonų tonų lygiu, nepaisant pavasarį nutraukto tiekimo dėl "Družbos" dujotiekio taršos.

  Latvija ir Lietuva konkuruoja dėl Baltarusijos krovinių. Kai kurie ekspertai manė, kad Vilniaus pozicija Baltarusijos atominės elektrinės statybos atžvilgiu galėtų atimti iš Lietuvos tranzitą.

  Kaip anksčiau rašė Sputnik Lietuva, Baltarusijos ambasadorius Latvijoje Vasilijus Markovičius pažymėjo, kad Minskas nelaiko Vilniaus pelningu ekonominiu partneriu ir krovinių gabenimo srityje teikia pirmenybę Rygai. Be to, jis pažymėjo, kad krovinių vežimo perorientavimas gali įvykti būtent dėl Vilniaus kritikos Minskui.

  Tegai:
  Lietuva, Baltarusija

  Svarbiausios temos